Akcja antyterrorystów na południu Polski, trwa obława. Duże niebezpieczeństwo dla mieszkańców, trzeba uważać

Akcja antyterrorystów na południu Polski, trwa obława. Duże niebezpieczeństwo dla mieszkańców, trzeba uważać Źródło: Materiały policyjne

Wiadomości z ostatniej chwili. Na południu Polski, w miejscowości Ogrodzieniec (województwo śląskie) trwa obława organizowana przez zespół antyterrorystów. Okoliczni mieszkańcy są w ogromnym niebezpieczeństwie, jeśli przebywasz w pobliżu, zachowaj szczególną ostrożność. Znamy okoliczności zdarzenia.

Dzisiejsze wydarzenia rozpoczęły się około południa. Do drzwi posesji Kamila S., byłego żołnierza biorącego udział w misjach w Afganistanie, zapukali pracownicy poznańskiego zoo. Powodem interwencji była konieczność odebrania mężczyźnie dzikiego zwierzęcia, które pozostawało pod jego opieką. Decyzją sądu puma imieniem Nubia powinna mieszkać w zoo, a nie w prywatnym domu. Właściciel kategorycznie odmówił wydania drapieżnika. Uciekł do lasu, zabierając ze sobą pupila. Pracownicy ogrodu zoologicznego wezwali policję.

Wiadomości z Ogrodzieńca są niepokojące

W miejscowości zamieszkiwanej przez Kamila S. niezwłocznie pojawili się funkcjonariusze Komedy Powiatowej Policji w Zawierciu oraz policjanci z lokalnych posterunków. Na miejscu wylądował także helikopter brygady antyterrorystycznej. Trwają zakrojone na szeroką skalę poszukiwania zwierzęcia i żołnierza. Na miejsce, w ramach wsparcia, zostali wysłani także policjanci z komendy wojewódzkiej w Katowicach. Prawdopodobnie puma wciąż grasuje po okolicznych lasach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Puma pozostaje pod opieką Kamila S. od sześciu lat. Mężczyzna kupił ją w czeskiej hodowli. Właściciel mieszka w niewielkim domu jednorodzinnym w okolicach Ogrodzieńca. Traktuje groźnego drapieżnika jak zwierzę domowe. Z doniesień "Faktu" wynika, że duży kot nie jest trzymany w klatce i śpi w łóżku ze swoim panem. Nubia jest w dużej mierze udomowiona, ale jak opowiadał przez laty sam żołnierz, nadal może stwarzać niebezpieczeństwo.

- Choć puma jest skłonna do zabaw, daje się pogłaskać, to jednak zawsze gdzieś zostanie w niej ta dzikość. Genetycznie jest drapieżnikiem, ale jest uczona i szkolona do pracy z człowiekiem - mówił w jednym z wywiadów.

Dzisiaj grzeje: 1. Trąba powietrzna nad Bałtykiem. Żywioł uderzył z całą siłą, ogromne zniszczenia i ranni
2. Agata Duda zwróciła się z ważnym apelem do wszystkich kobiet. Każda Polka powinna go przeczytać

Kamil S. i jego pupil pojawiali się w licznych reklamach telewizyjnych. Byli także uczestnikami warsztatów i akcji charytatywnych. Wspólnie ze zwierzęciem odwiedzał oddziały dziecięce w szpitalach i organizował sesje zdjęciowe. Sąd zainteresował się sprawą ze względu na fakt, że żołnierz miał zarejestrowaną działalność gospodarczą o charakterze cyrkowym, której założenia nie były spełniane. Ireneusz Gewald, powiatowy lekarz weterynarii w Zawierciu, był zaniepokojony wynikami kontroli przeprowadzonej w domu poszukiwanego Kamila S. Również z wiadomości podanych przez poznańskie zoo wynika, że warunki, w jakich żyje Nubia, nie są dobre. Na profilu instytucji pojawił się film z akcji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zamówił gulasz, nagle coś zgrzytnęło mu w zębach. Wyłowił skarb z talerza, spotykany raz na 10 tysięcy przypadków
  2. Kamera nagrała bardzo dziwne zachowanie Roberta Lewandowskiego. Gdy wskazał na Anię, wszystkich zatkało (WIDEO)
  3. Zastrzelił żonę, bo miała romans z księdzem? Media dotarły do wstrząsających szczegółów zbrodni
  4. Mama z synem patrzyli na śmierć taty i córki, nie mogli nic zrobić. Tragiczne informacje z południowej Polski
  5. Porażające sceny w polskim mieście. Wystarczyła minuta, z warzywniaka nic nie zostało, mamy nagranie
  6. Anna Mucha zrobiła aferę, gdy zobaczyła, co podano jej w restauracji. Wszystko zostało nagrane 

Źródło: Fakt/Bezprawnik

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News