Utrudnienia w znanym banku problemem dla mnóstwa Polaków. Poważna awaria systemu

Utrudnienia w znanym banku problemem dla mnóstwa Polaków. Poważna awaria systemu Źródło: Pixabay/StockSnap

Wiadomości o poważnej usterce, jaka dotknęła jeden z najpopularniejszych polskich banków, niepokoi klientów. Nieznane są przyczyny awarii, nie wiadomo też dokładnie, ile potrwa naprawa usterek. Ludzie nie mają dostępu do swoich kont oraz pieniędzy, co z pewnością nie jest komfortową sytuacją dla wielu Polaków.

Wiadomości o usterce w Alior Banku pojawiły się na Twitterze. To zaniepokojeni klienci zaczęli oznaczać bank w postach, w których pytali o przyczyny problemów. Bank odpowiadał każdorazowo, że trwają prace nad rozpoznaniem i wyeliminowaniem problemu, który najwyraźniej okazał się wyjątkowo poważny.

Problemy w Alior Banku. Prace trwają

Alior Bank nie opublikował jeszcze żadnego oficjalnego komunikatu, a informacje o awarii można wyczytać w odpowiedziach na Twitty zaniepokojonych klientów.

- Występują chwilowe utrudnienia w logowaniu do naszego systemu bankowości internetowej - czytamy na Twitterze - Zajmujemy się tą kwestią i robimy wszystko, aby jak najszybciej przywrócić poprawne działanie. Przepraszamy za niedogodności.

Bank twierdzi, że dział IT pracuje nad naprawą systemu, nie podaje jednak dokładniej przyczyny awarii oraz skali problemu. Nie wiadomo także, jak długo potrwają te niedogodności. Jeden z klientów podzielił się otrzymaną od Alior Banku informacją, że usterka podobno miała zostać naprawiona do południa, wciąż jednak sytuacja nie została rozwiązana.

- Prosimy o chwilę cierpliwości, nasi informatycy robią wszystko, żeby przywrócić systemy do normy. Przepraszamy! - zapewnia bank w odpowiedzi pod twittem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Inne banki także mają problemy. Trwa analiza

Pojawiły się także doniesienia, że problemy dotknęły klientów innej jednostki - chodzi o Bank Pocztowy. 

- W chwili obecnej mogą występować problemy w zalogowaniu do Bankowości Internetowej. Trwa analiza utrudnienia. Przepraszamy za niedogodności - napisał bank w komunikacie na Twitterze.

Bank ten w ostatnich dniach informował o możliwości braku dostępu do internetowego systemu. Komunikat zakładał jednak, że problemy będą występować w jeden ostatni weekend. Tymczasem klienci zaczęli zgłaszać, że nadal nie mają dostępu do swoich kont. 

Pojawiły się także złe wiadomości dla klientów korporacyjnych Pekao S.A. Jak dowiedział się portal WP, nie działa usługa PekaoBiznes24.

- Na szczęście skala utrudnień jest niewielka, pracujemy nad jej usunięciem" – uspokaja biuro prasowe banku.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Danuta Wałęsa ZMIAŻDŻYŁA Jarosława Kaczyńskiego. Dosłownie zrównała go z ziemią, była BEZLITOSNA. Jej słowa wbiją was w fotel!
  2. Katarzyna Dowbor przekazała fanom radosną nowinę. Dziennikarka dawno nie była tak SZCZĘŚLIWA! Z całej Polski spływają gratulacje
  3. Rozpędzony motocyklista wjechał w grupę przechodniów. Polsat poinformował o przerażającym wypadku
  4. Takich słów po Maryli Rodowicz nikt się nie spodziewał. Wysłowiła się jak chuligan z bramy?
  5. Tragedia na zachodzie Polski. Na osiedlu rozegrał się dramat, mieszkańcy pobledli, gdy poznali szczegóły tej śmierci
  6. Julia Wieniawa nie miała litości dla młodszej Roksany Węgiel. Bardzo przykre i ostre słowa nt. jej ubioru i kariery
  7. Dramatyczne doniesienia TVP z Wrocławia. Ksiądz zaatakowany nożem w kościele

Źródło: WP

Następny artykuł