wiadomości tragedia Indonezja
Unsplash.com, autor: Zoran Kokanovic
Joanna Szwalikowska - 10 Stycznia 2021

Najpierw katastrofa samolotu, teraz kolejna tragedia. Nie żyje 11 osób, wśród ofiar dziecko

Wiadomości z Indonezji odnośnie wczorajszej katastrofy samolotu obiegły już media na całym świecie. Niestety, dzisiaj doszło do kolejnego tragicznego wydarzenia. Na Jawie miała miejsce podwójna lawina błotna, która odebrała życie 11 osobom. Wiele kolejnych jest na ten moment uznane za poszukiwane.

Wiadomości dotyczące katastrofy lotniczej były wstrząsające. Natychmiast podjęte zostały akcje poszukiwawczo-ratownicze. Z doniesień lokalnych dziennikarzy wynikało, że wyłowiono szczątki maszyny z Morza Jawajskiego. Samolot linii Sriwijaya Air zniknął z radarów zaledwie 4 minuty od startu. Więcej na temat katastrofy pisaliśmy w materiale pod tytułem: „Nieoficjalnie nie żyje co najmniej 50 osób, ofiar może być więcej. Wielka katastrofa za granicą, samolot spadł do morza”.

Kolejne wstrząsające wiadomości z Indonezji. Podwójna lawina błotna odebrała życie co najmniej 11 osobom

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez władze lokalne, do tragicznego wypadku miało dojść w niedzielę w mieście Sumedang na wyspie Jawa w Indonezji. Pierwsza lawina błotna miała pojawić się już w sobotę wieczorem.

- Pierwsza lawina błotna w oddalonym o 150 km od Dżakarty Sumedang zeszła w sobotę wieczorem. Gdy rozpoczęła się akcja ratunkowa, zeszła druga lawina, pochłaniając mieszkańców i członków świeżo przybyłej ekipy ratunkowej- informowała Seni Wulandari, rzeczniczka służby ratownictwa Bandung w rozmowie z dziennikarzami.

Rzeczniczka podkreślała, że ratownicy usiłują oszacować liczbę osób, które zaginęły po przejściu drugiej lawiny. Jej ofiarami stali się okoliczni mieszkańcy oraz ratownicy, którzy pojawili się na miejscu po pierwszej fali w celu niesienia pomocy poszkodowanym.

Kiedy żona Kamila Stocha pojawiła się na gali, wszyscy zamarli. Każdy patrzył na jej suknię, polała się krytykaKiedy żona Kamila Stocha pojawiła się na gali, wszyscy zamarli. Każdy patrzył na jej suknię, polała się krytykaCzytaj dalej

Na ten moment potwierdzono śmierć co najmniej 11 osób, wśród nich znalazło się 6-letnie dziecko. Spod zwałów błota wydobyta została jedna osoba, która została bardzo poważnie ranna.

- Na zagrożonym terenie pojawili się ratownicy oraz mieszkańcy Sumedang pragnący nieść pomoc. To właśnie oni stali się ofiarami drugiej fali - mówił rzeczniczka. W niedzielę prezydent Andrzej Duda skierował do prezydenta Indonezji Joko Widodo depeszę kondolencyjną w związku z wczorajszą katastrofą lotniczą, a także późniejszym przejściem lawiny błotnej.

- W imieniu Narodu Polskiego oraz własnym pragnę przekazać na Pana ręce najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia dla rodzin oraz bliskich ofiar obu katastrof - pisał prezydent, zapewniając, że Polska jest solidarna z narodem indonezyjskim, zwłaszcza w tych trudnych dniach.

Niestety, tego typu zdarzenia jak lawiny błotne, są dość częstym zjawiskiem w tym kraju. Podobna tragedia miała miejsce we wrześniu na Borneo, kiedy to życie straciło 11 osób. Z kolei miesiąc wcześniej na wyspie Celebes, żywioł pochłonął życia aż kilkudziesięciu osób.

Zgodnie z szacunkami indonezyjskich służb do spraw likwidacji skutków katastrof naturalnych, aż połowa mieszkańców kraju żyje na co dzień w regionach, gdzie nieustannie panuje zagrożenia lawinami błotnymi czy osunięciami ziemi. Oznacza to, że aż blisko 125 milionów obywateli żyje w stanie ciągłego ryzyka.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska, TVP Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News