Tysiące litrów chemikaliów porzuconych w Polsce. "Zbiorniki po 1000 litrów"

Tysiące litrów chemikaliów porzuconych w Polsce. "Zbiorniki po 1000 litrów" Źródło: screen shot z youtube.com/Polish Emergency Videos

Wiadomości z kraju są przerażające. Znaleziono tajemnicze zbiorniki, w których znajdują się niezidentyfikowana substancja. Aż 1000 litrów substancji pozostawionych zostało nieopodal autostrady. Strażacy w specjalnych kombinezonach ostrożnie sprawdzają zawartość beczek.

Wiadomości z Polski obiegły wszystkie portale informacyjne. Strażacy zostali powiadomieni o nietypowej sytuacji. Kierowcy i mieszkańcy zauważyli beczki, które pozostawione zostały bez niczyjej wiedzy. 1000 litrów nieznanej substancji w beczkach mogło zagrażać zdrowiu znajdujących się w okolicy ludzi.

Wiadomości: strażacy znaleźli beczki z substancją nieznanego pochodzenia

Jak podaje Wirtualna Polska, pojemniki, którymi zajmują się właśnie zastępy strażaków, wypełnione są po brzegi cieczą. W tym momencie służby starają się ustalić, jaki związek chemiczny znajduje się w porzuconych beczkach. Nie wiadomo, kto jest sprawcą incydentu, z powodu którego strażacy mają teraz dużo pracy.

Beczki prawdopodobnie zostały odnalezione przez kierowców i mieszkańców, którzy przejeżdżali przez autostradę A2 (w okolicy powiatów grodziskiego i żyrardowskiego). Z pewnością zastanawiały ich pozostawione nieopodal przy drodze technicznej pojemniki, wśród których jest około 100 jednolitrowych sztuk, a także, jak podaje Wirtualna Polska, nawet kilka o pojemności dochodzącej do 1000 litrów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nie wiadomo, co znajduje się w beczkach

Beczki zawierają dziwną substancję, którą na pierwszy rzut oka ciężko zidentyfikować i z pewnością w najbliższym czasie próbki zostaną dostarczone do laboratorium, aby potwierdzić ich pochodzenie. Beczki być może zostaną także wywiezione z terenu znajdującego się nieopodal autostrady.

 - Beczki zawierają oleistą, śmierdzącą ciecz. Wstępne badanie miernikami wykluczyło, że są to najbardziej niebezpieczne chemikalia jak chlor czy amoniak. Na razie trudno określić zagrożenie. Zabezpieczyliśmy teren, a dalsze rozpoznanie będzie prowadzone przez specjalistów - wyznał dla Wirtualnej Polski strażak Krzysztof Tryniszewski, który uczestniczy w akcji ratowniczej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Michał Szpak tym razem przekroczył wszelkie granice! Pokazał coś, co zapiera dech w piersiach. Fani oszaleli, kilku nawet zemdlało
  2. 71-letnia kobieta przeszła operację plastyczną dla swojego młodszego męża. Efekt zwali was z nóg!
  3. Po wielu latach brutalna prawda wyszła na jaw. Skandaliczne fakty o Matce Teresie
  4. Gdzie mieszka Boczek z Kiepskich?! Będziecie w wielkim szoku
  5. Król disco polo zmiażdżył Sławomira! Ujawnił całą brutalną prawdę o gwiazdorze
  6. Lidl apeluje o zwrot popularnego produktu. Zawiera niebezpieczny dla zdrowia związek

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News