Pilne wiadomości od IMGW. Alarm dla 4 województw: są szczególnie zagrożone, lepiej zostańcie w domach

Pilne wiadomości od IMGW. Alarm dla 4 województw: są szczególnie zagrożone, lepiej zostańcie w domach Źródło: pikio.pl

Wiadomości nie będą miłe dla mieszkańców czterech polskich województw. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował o niepokojących zmianach pogodowych, które będą wyjątkowo uciążliwe dla mieszkańców czterech województw. Tej nocy najlepiej zostać w domu.

Wiadomości płynące z IMGW sprawią, że mieszkańcy czterech polskich województw będą musieli zachować wielką czujność. Według meteorologów, na południu kraju pojawią się wielkie ulewy, którym będzie towarzyszył potężny wiatr. Synoptycy przewidują miejscowe podtopienia i radzą, aby do końca weekendu nie wychodzić z domu, jeśli to nie jest konieczne.

Wiadomości pogodowe są wyjątkowo porażające

Według ustaleń deszcze połączone z wielkim wiatrem pojawią się w województwach małopolskim, świętokrzyskim (we wszystkich powiatach poza: włoszczowskim i koneckim, podkarpackim (we wszystkich powiatach poza: przemyskim, Przemyśl, lubaczowskim, jarosławskim, przeworskim, łańcuckim, leżajskim, niżańskim) oraz śląskim (w powiatach: żywieckim, cieszyńskim, Bielsko-Biała, bielskim). Sytuacja jest bardzo niebezpieczna i rozwojowa, to też meteorolodzy wnieśli alert zagrożenia pogodowego.

- Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - czytamy w komunikacie IMGW

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Deszcze zapowiedzią zimy?

Wiele wskazuje na to, że tak potężne opady mogą zwiastować szybkie zmiany w przyrodzie na południu kraju. Dużo mówi się o przyjściu zimnego frontu znad Syberii, który może urządzić Polakom największą zimę, od czasów "zimy stulecia".

Dzisiaj grzeje: 1. Jolanta Kwaśniewska OSTRO o własnej córce. Takich słów nikt się po niej nie spodziewał
2. Tysiące policjantów na ulicach, w akcji drony i śmigłowce. TVN przekazuje wiadomości z Warszawy, będzie gorąco

Jak na razie synoptycy nie chcą wskazywać, czy burze są zwiastunem zimy, ale proszą o rozwagę i dostosowania się do komunikatów i alertów pogodowych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ryanair wycofuje samoloty. W polskich maszynach wykryto SKRAJNIE NIEBEZPIECZNE pęknięcia
  2. Mąż nagle przerwał pierwszy taniec i odpędził od siebie pannę młodą. Chwilę później cała sala tonęła we łzach
  3. Dała 2-letniemu synowi popularny owoc. Maluch go zjadł i umarł straszną śmiercią
  4. Nieprawdopodobne doniesienia mediów. Książę Harry nie jest synem księcia Karola
  5. Polacy płakali, kiedy śpiewała w "Mam talent". Po 11 latach wróciła do TVN, trudno znaleźć większą piękność

źródło: TVN Meteo

Następny artykuł