Potwierdza się pesymistyczny scenariusz. Lepiej się przygotować, kilka najbliższych dni będzie bardzo ciężkich

Potwierdza się pesymistyczny scenariusz. Lepiej się przygotować, kilka najbliższych dni będzie bardzo ciężkich Źródło: Pikio.pl

Potwierdzono pesymistyczne wiadomości dotyczące kilku najbliższych dni w kraju. Niestety Polacy musza się przygotować na to, że sytuacja będzie bardzo poważna. Najnowsze prognozy nie napawają optymizmem. Pamiętajmy, by dbać o siebie i swoich bliskich w takich momentach.

Niestety nie mamy dobrych wiadomości dla Polaków na najbliższy czas. Kolejnych kilka dni może być wyjątkowo trudne. Należy się odpowiednio przygotować na nadchodzące warunki pogodowe. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazał najnowsze informacje pogodowe. Jedno jest pewne, będzie ciepło. W których miejscach sytuacja będzie wyglądała najgorzej?

Pesymistyczne wiadomości na najbliższe dni dla Polaków, IMGW ostrzega przed upałami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że cała Europa północno-zachodnia po część centralną znalazła się w zasięgu wyżu znad Skandynawii. Pozostała część kontynentu została objęta płytkimi ośrodkami niżowymi. Polska znajduje się w zasięgu wyże znad Skandynawii, w ciepłym powietrzu polarnym kontynentalnym. 

W niedzielę w całym kraju zachmurzenie będzie małe oraz umiarkowane, okresami może wzrastać nawet do dużego. W całej Polsce miejscami możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu i burz. Prognozowana suma opadów to od 15 do 20 mm, lokalnie 25 mm. Miejscami może również pojawić się grad. 

Maksymalna temperatura będzie się zaczynała od 25-27 stopni Celsjusza na Podhalu, północnym wschodzie oraz nad morzem. 31-32 stopni Celsjusza możemy spodziewać się w centralnej Polsce oraz na południu, a także 33 st. C. w zachodniej części kraju. Wiatr będzie dość słaby, północno-wschodni oraz wschodni. Podczas burz może jednak osiągnąć nawet 80 km/h. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

W poniedziałek zachmurzenie będzie małe oraz umiarkowane, a miejscami duże. W całej Polsce oprócz wybrzeża mogą się pojawić przelotne opady deszczu oraz burz. 

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, doszła do nas straszliwa wiadomość. Wielu Polaków miało nadzieję do samego końca, nie żyje Marta K.
2. Majętny mąż chciał być pochowany z całą fortuną. Zemsta żony po jego śmierci zasługuje na oklaski

3. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich Polaków, trzeba się dostosować

Temperatura maksymalna osiągnie 26 st. C. na północnym wschodzie, na zachodzie do 31 st. C., nad morzem oraz w kotlinach górskich będzie nieco chłodniej - od 24 do 26 st. C. Północno-wschodni wiatr będzie słaby, umiarkowany i porywisty. Podczas burz osiągnie do 70 km/h. W ciągu najbliższych dni aura prawdopodobnie się nie zmieni. Upały potowarzyszą nam do połowy sierpnia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Małgorzata Trzaskowska przyłapana w centrum Warszawy. Co ona robi? Zaczęli robić jej zdjęcia
  2. Kasia Cichopek pokazała zdjęcie z plaży w prześwitującym kostiumie. Przesada?
  3. Potwierdza się pesymistyczny scenariusz. Lepiej się przygotować, kilka najbliższych dni będzie bardzo ciężkich
  4. Mamy potwierdzenie, ksiądz zakażony koronawirusem. Sanepid pilnie szuka uczestników mszy
  5. Biedronka i Lidl mają powody do obaw. Na rynku pojawi się jeszcze tańszy sklep

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News