Ekspert zdradził, co czeka Polaków w następnym tygodniu. Nie ma wątpliwości, będzie źle

Ekspert zdradził, co czeka Polaków w następnym tygodniu. Nie ma wątpliwości, będzie źle Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK East News

Wiadomości przekazane przez eksperta nie są optymistyczne - jeśli nic się nie zmieni, Polacy będą w wielkim niebezpieczeństwie. Ekspert skomentował aktualne działania Ministerstwa Zdrowia w sprawie pandemii koronawirusa w naszym kraju. Specjalista przestrzega przed skutkami zbyt łagodnego podejścia do restrykcji, mających na celu ograniczenie gwałtownej ekspansji choroby w społeczeństwie.

Wiadomości płynące z Ministerstwa Zdrowia nie napawają optymizmem. Choć dzisiaj zanotowano mniej nowych przypadków zakażeń niż w ostatnich dniach, sytuacja jest bardzo poważna. Ekspert skomentował rządowe decyzje w sprawie wprowadzenia lokalnych lockdownów, według specjalisty, to zbyt mało, by powstrzymać gwałtowne rozprzestrzenianie się wirusa.

Wiadomości są niepokojące, ekspert przestrzega Polaków

W ciągu ostatnich dni odnotowano rekordowe wzrosty zakażeń koronawirusem. W sobotę 8 sierpnia padł dobowy rekord wykrytych przypadków SASr-CoV-2 na terenie naszego kraju. Choć w niedzielę liczba nowych przypadków spadła, jest za wcześnie na optymizm. Ta sytuacja może być związana z faktem, że w czasie weekendu z reguły przeprowadza się mniej testów niż w ciągu tygodnia, dlatego liczba wykrytych zakażeń może być mniejsza.

Portal ABC zdrowie opublikował rozmowę z ekspertem, który skomentował bieżącą sytuacje w kraju związaną z dynamicznie rozwijającą się pandemią koronawirusa. Dr Tomasz Ozorowski, mikrobiolog, szef Szpitalnego Zespołu ds. kontroli zakażeń w Poznaniu nie kryje, że najprawdopodobniej kolejne dni przyniosą następne wzrosty zakażeń.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Według eksperta, do tej pory Ministerstwo Zdrowia zbyt łagodnie traktuje egzekwowanie obecnych zaleceń. Specjalista podkreślił, że władze powinny podjąć bardziej zdecydowane działania, bo w innym przypadku nie przyniosą one żadnego skutku.

- Zdziwiło mnie, że te ograniczenia, które są wprowadzane w powiatach z największa liczbą zakażeń, są tak łagodne. Idziemy łagodnie, żebyśmy mogli pracować, ale z dużym ryzykiem, że to nie będzie skuteczne. Skuteczny lockdown to taki, jaki obowiązywał u nas w marcu, może rozwiązać sytuację w dwa tygodnie, więc krótko, ale ostro - radzi ekspert.

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie, ksiądz zakażony koronawirusem. Sanepid pilnie szuka uczestników mszy

2. Przyłbica zamiast maseczki? Eksperci ostrzegają przed rozwiązaniem

3. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich Polaków, trzeba się dostosować

Ekspert nie rozumie decyzji Ministerstwa Zdrowia

- Poszliśmy w skrajności. Widząc, jak wyglądają lockdowny w innych krajach, to co się stało u nas w tych "strefach czerwonych", to jest namiastka tego, co wdrażają inne regiony. Tam się zamyka cały region, czasami bez możliwości wychodzenia ludzi na ulice. Jeżeli już się podejmuje decyzję o lokalnym lockdownie, to powinien być on bardzo agresywny - tłumaczy dr Tomasz Ozorowski.

Według specjalisty, jest już za późno na "metodę małych kroków", a jeśli nie podejmiemy stanowczych działań, sytuacja w kraju zacznie wymykać się spod kontroli. Epidemia będzie się rozwijać w niekontrolowany sposób, co stanowi ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich obywateli.

- To, co najbardziej mnie niepokoi, to fakt, że ministerstwo nie chce powołać zespołu ekspertów, a na razie powołało zespół urzędników. Cały czas nie mogę zrozumieć, dlaczego nie idziemy tutaj do przodu? - dodaje Szef Szpitalnego Zespołu ds. kontroli zakażeń w Poznaniu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilny komunikat ministerstwa i nagła decyzja Andrzeja Dudy. Trwa akcja
  2. Potwierdził się najczarniejszy z możliwych scenariuszy. Niestety, nie żyje
  3. Ekspert zdradził, co czeka Polaków w następnym tygodniu. Nie ma wątpliwości, będzie źle
  4. Kobieta chciała zaparkować przed blokiem. Sąsiedzi natychmiast zaczęli nagrywać, nie mogli powstrzymać śmiechu
  5. "Nasz nowy dom" i spalony dom nie są najgorszym scenariuszem. Katarzyna Dowbor ze łzami o zmarłych uczestnikach, smutne wspomnienia

Źródło: ABC Zdrowie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News