Od 13 lipca obowiązuje kwarantanna dla Polaków. Nikt nie spodziewał się przykrych wiadomości

Od 13 lipca obowiązuje kwarantanna dla Polaków. Nikt nie spodziewał się przykrych wiadomości Źródło: Pixabay.com Наркологическая Клиника

Wiadomości, które pojawiły się w ostatnich dniach w zagranicznych mediach, nie są dobre dla wszystkich osób, jakie wybierały się za granicę podczas wakacji. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w Polsce, już od 13 lipca wszystkich turystów obowiązywać będzie kwarantanna. Gdzie Polacy powinni przyszykować się na niedogodności?

Wiadomości z Finlandii: rząd podjął decyzję o ponownym otwarciu granic dla odwiedzających. Niestety, do kraju będą mogli wjechać tylko obywatele państw, gdzie sytuacja epidemiologiczna jest wystarczająco dobra. Polscy obywatele nie skorzystają z tych udogodnień, będą musieli poddawać się kwarantannie. 

Wiadomości z Finlandii. Otwarcie granic nie dla Polaków 

Finlandia otworzy swoje granice już 13 lipca, jednak nie wszyscy będą mogli wjechać do kraju bez obowiązkowej kwarantanny. Do kraju będą mogli wjechać turyści z Austrii, Niemiec, Belgi, Słowenii, Holandii czy Włoszech. Już wcześniej mogli wjechać turyści z Estonii, Litwy i Łotwy. Jedynie obywatele Szwecji mają wciąż zamknięte granice z Finlandią ze względu na dynamiczną sytuację. 

Zgodnie z informacjami, które pojawiły się na portalu helsinkitimes.fi, decyzja o otwarciu granic została podjęta na podstawie sytuacji epidemiologicznej, jaka ma miejsce w państwach należących do grupy Schengen. Ruch graniczny dla pozostałych państw będzie otwarty, jednak obywatele będą musieli przechodzić obowiązkową 14-dniową kwarantannę. Na liście tych państw znalazła się Polska, Czechy, Hiszpania, Francja oraz Wielka Brytania. Oznacza to, że w oczach fińskiego rządu sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju nie jest tak dobra, jak twierdzi ostatnio premier Morawiecki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rekomendacje dla podróżujących 

Co więcej, mieszkańcy Finlandii usłyszeli rekomendacje od rządu, w których zaleca się unikanie podróży do państw, gdzie wciąż sytuacja nie jest unormowana. Sytuacja epidemiologiczna we wszystkich państwach jest na bieżąco monitorowana przez rząd. Pod uwagę były brane dane z ostatnich dwóch tygodni, co pozwoliło stwierdzić, gdzie obywatele Finlandii mogą podróżować z mniejszym ryzykiem zakażenia. 

Dzisiaj grzeje: 1. Niebywałe słowa Rafała Trzaskowskiego po ogłoszeniu wyborów. Podkreślił jedną rzecz

2. Nie żyje kierowca autobusu, który został pobity, gdy zwrócił uwagę pasażerom, że nie mają maseczek. Ulicami przeszedł marsz na jego cześć

Dodatkowo podjęte zostały decyzje o otwarciu granic Finlandii dla państw spoza Schengen. Zgodnie z nimi ruch graniczny zostanie otworzony dla mieszkańców Chin, Algierii, Australii, Nowej Zelandii, a także Tajlandii. Przyjeżdżać będą mogli obywatele do pracy i w "innych niezbędnych celach". 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wrzuciła do małosolnych nietypowy składnik. Wszyscy poprosili o przepis
  2. Kulisy rozstania Alicji Bachledy-Curuś i Marcina Gortata wyszły na jaw. Znajomy pary dolał oliwy do ognia, mocne słowa
  3. Na wiecu nie dopuścili Agaty Dudy do głosu. Już miała odezwać się do mikrofonu, ale ją zagłuszyli
  4. Kamery zarejestrowały reakcję Kingi Dudy po ogłoszeniu wyników. Wszyscy zobaczyli, jej mina mówi wszystko
  5. Zajrzeli do otwartego grobu i pobledli. Widok przeszedł ich najśmielsze oczekiwania
  6. TVP przekazało wstrząsającą wiadomość. ”Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy”, cytowano słowa rodziny

 Źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News