pikio.pl
Wiadomości
Konrad Karpiuk - 9 Maja 2020

Każdy nucił jego piosenki. Media obiegły wiadomości o nagłej śmierci

Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje prawdziwa legenda muzyki, artysta, który miał niebagatelny wpływ na rozwój muzyki rozrywkowej. Prawdopodobnie gdyby nie on, dzisiejsza muzyka nie wyglądałby tak, jak wygląda. Był autorem wielkich hitów, które śpiewały całe pokolenia. Niestety, jak podała jego rodzina, gwiazdor zmarł z dala od błysku fleszy. Nie podano przyczyn śmierci.

Podano dzisiaj wiadomości, że nie żyje Little Richard, legendarny muzyk, któremu wiele zawdzięczają sławy takie jak Elvis Presley, Elton John, Rod Stewart, The Beatles, The Rolling Stones czy Dawid Bowie. Wielkie gwiazdy lat 60. i 70. nie ukrywały inspiracji charyzmatycznym artystą. Uznawany jest za jednego z prekursorów muzyki rockowej, sam siebie nazywał "architektem" rock and rolla. Niestety, jak poinformował jego syn, artysta zmarł w wieku 87 lat.

Wyjątkowo smutne wiadomości, nie żyje legenda muzyki

Little Richard, a właściwie Richard Wayne Penniman wywarł ogromny wpływ na rozwój muzyki rozrywkowej. Jak sam twierdził, dzięki połączeniu czarnego bluesa i boogie-woogie wynalazł rock and rolla. Jego największe hity, takie jak "Tutti Frutti", "Lucille", "Good Golly Miss Molly" coverowali Elvis Presley, The Scorpions, czy Creedence Clearwater Revival. Był jednym z pierwszych muzyków wprowadzonych do Rock and Roll Hall of Fame.

Pies zrobił coś niesłychanego.W transmisji na żywo prezentował prognozę pogody, nagle do akcji wkroczył jego pies. Nikt nie mógł przewidzieć konsekwencjiCzytaj dalej

- Jestem innowatorem. Jestem pomysłodawcą. Jestem wyzwolicielem. Jestem architektem rock and rolla! - mówił o sobie.

Niebagatelny wpływ miała również ekspresja sceniczna Little Richarda. Występował na scenie w wyjątkowo nietypowych strojach, stosował makijaż, miał również swoje charakterystyczne uczesanie. Jego zamiłowanie do dużej ilości biżuterii i scenicznego ubioru zainspirowało Prince'a oraz w prostej linii wpłynęło na pierwszych raperów, którzy również lubowali się w obfitej biżuterii.

Jego muzyka miała ogromny wpływ na amerykańskie społeczeństwo

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŻonaUjawnili największy sekret żony Szumowskiego. Chcieli przemilczeć całą sytuacjęCzytaj dalej

Uważał również, że jego muzyka wpłynęła na zmiany społeczne dotyczące postrzegania czarnych w USA. W wielu wywiadach podkreślał, że biali pokochali i zaakceptowali jego muzykę. Jego trzy największe hity, znalazły się w pierwszej setce w liście 500 utworów wszech czasów według magazynu "Rolling Stone". Nagrodzono go także Nagrodą Grammy za całokształt kariery.

Dzisiaj grzeje:

1. Był na miejscu znalezienia ciała Kacperka. Media nie przekazały całej prawdy
2. Smutne informacje o ojcu Kacperka. Przed tragedią nie zdążył zrobić najważniejszego

W USA stał się ikoną popkultury. Próbował również wielokrotnie swoich sił jako aktor. Co ciekawe, w 1959 roku zmienił swój styl muzyczny, poszedł w kierunku muzyki gospel. Zmiany nie przyniosły mu korzyści biznesowych, po latach więc wrócił do swoich muzycznych korzeni. Występował niemal do końca życia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Choroba, na którą cierpi nawet 11 milionów Polaków. Większość z nich nawet o niej nie słyszała
  2. Agnieszka Radwańska mieszka jak królowa. Pełne przepychu posiadłości budzą zachwyt (FOTO)
  3. Wiadomość, na którą czekali wszyscy Polacy. Minister zdrowia podał konkretną datę, zacznie się już za kilka dni
  4. Po cichu zapadła decyzja ws. wyborów. Weszła w życie w trybie natychmiastowym
  5. Doszło do bardzo złego. Jackowski nie ma wątpliwości, twierdzi, że spełnia się jego najczarniejsza wizja
  6. Przenigdy nie jadła równie kapitalnego rosołu. Sekret tkwi w kostce rosołowej, ale nie byle jakiej

Mąż wysłał żonie bukietMąż wysłał żonie bukiet. Przeczytała dołączony bilecik i zamarła, zaszła okropna pomyłkaCzytaj dalej

Źródło: Gazeta

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News