Tragedia, zmarło 600 osób. Uwierzyli w nieprawdziwe informacje, o produkcie, który uodparnia na koronawirusa

Tragedia, zmarło 600 osób. Uwierzyli w nieprawdziwe informacje, o produkcie, który uodparnia na koronawirusa Źródło: unsplash.com Eduardo C.G.

Koszmarne wiadomości obiegają media. Nie żyje 600 osób, które wierzyły w cudowne działanie leku uodparniającego przed koronawirusem.

Wstrząsające wiadomości docierają do opinii publicznej. W dobie epidemii każdego dnia pojawiają się potworne doniesienia o nowych przypadkach zarażenia, czy też kolejnych ofiarach śmiertelnych, którym nie udało się zwalczyć wirusa. Nikt jednak nie mógł przewidzieć, że gdy media poinformują o zgonie aż 600 osób powodem śmierci będzie chęć uchronienia się przed zakażeniem. 

Wierzyli w nieprawdziwe informacje o produkcie uodparniającym na koronawirusa, nie żyją. Koszmarne wiadomości 

Jak donosi Fakt, tragedia rozegrała się w Iranie. To właśnie tam od pewnego czasu pojawiają się nieprawdziwe informacje o rzekomo cudotwórczym działaniu wódki, jako produktu uodparniającego na koronawirusa. Warto wspomnieć, że w tamtejszej republice spożywanie alkoholu jest surowo zabronione, a karą za złamanie zasad jest wychłostanie, więzienie, a nawet śmierć. Mimo to mieszkańcy słysząc, że wódka ma ponoć zbawienny wpływ w walce z wirusem COVID-19, zaczęli na własną rękę wyrabiać trunek i regularnie go spożywać. Nikt nie podejrzewał, że domowy wyrób może być silnie toksyczny i zamiast pomóc doprowadzi do jeszcze większej tragedii. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Władze w Teheranie postanowiły nagłośnić sprawę informując, że na skutek zatrucia zmarło już 600 osób z kolei 3 tysiące zostało przykutych do szpitalnych łóżek. Dane są zatrważające, a sytuacja może być jeszcze gorsza, jeżeli Irańczycy wciąż będą próbować chronić się przed wirusem za pomocą wódki. Tamtejsi eksperci nieustannie alarmują, że alkohol w żaden sposób nie uodparnia organizmu przed koronawirusem. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mateusz Morawiecki przekazał nowe zakazy dla Polaków. Dużo się zmieni, Polacy przecierają oczy ze zdumienia

2. Mateusz Morawiecki: Przedłużamy wszystkie obostrzenia. Wiadomo dokładnie, do kiedy będą zamknięte szkoły

Jednocześnie przypominają, że wyrób i spożywanie alkoholu będzie surowo karane. Mieszkańcy pozostają jednak głusi. Rząd Iranu ma nadzieję, że obywatele w końcu się opamiętają, bowiem pojawiła się obawa, że dramatyczny przyrost zgonów będzie wynikał nie z kolejnych zarażeń, a prób zapobiegania chorobie. Fakt podkreśla, że Iran pozostaje największym ośrodkiem pandemii na Bliskim Wschodzie. 

Najlepsze newsy dnia: 

  1. Cała rodzina zaraziła się koronawirusem. Mieli nietypowe objawy
  2. Nie żyje znany piłkarz Ekstraklasy. Słynny gracz był bliski wyjazdu na mundial
  3. Wielu Polaków nie dowierza. Szumowski zdecydował, ile osób może być w kościele na Wielkanoc
  4. Tragedia, zmarło 600 osób. Uwierzyli w nieprawdziwe informacje, o produkcie, który uodparnia na koronawirusa
  5. Żona Roberta Janowskiego jest zrozpaczona. Zamieściła w sieci porażający apel
  6. Czekali ponad godzinę na zamówione jedzenie. Kelner osłupiał, widząc co napisali na rachunku

Źródło: fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News