wiadomości
pikio.pl
Patryk Przybyłowski - 8 Grudnia 2020

Eksplozje w polskich marketach, mnóstwo osób ewakuowanych. Koszmarne wiadomości z zagranicy

Wiadomości, które dotarły do nas z jednego z holenderskich miast, są wstrząsające. W dwóch polskich sklepach na terenie kraju doszło do wybuchów. Z doniesień medialnych wynika, że wiele osób musiało zostać ewakuowanych. Czynności śledcze są w toku.

Wiadomości dotyczące wybuchów w Holandii pojawiły się w mediach w godzinach porannych. We wtorek 8 grudnia nad ranem doszło do potężnych eksplozji w polskich sklepach znajdujących się na terenie dwóch holenderskich miast.

Właśnie się dowiedzieliśmy. Nie żyje b. poseł, przez tydzień był w śpiączce i walczył o życieWłaśnie się dowiedzieliśmy. Nie żyje b. poseł, przez tydzień był w śpiączce i walczył o życieCzytaj dalej

Wiadomości o wybuchach w Holandii są wstrząsające

Służby zostały poinformowane o pierwszym wybuchu około 3:00 nad ranem. Na miejscu natychmiast zjawili się funkcjonariusze. Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce na Ophelialaan w Aalsmeer w północnej Holandii.

Zobacz także: Dyrektorzy szpitali ujawnili prawdę. Łóżka zarezerwowane dla chorych na COVID tylko na papierze

Świadkowie donieśli ratownikom, że o początkowej eksplozji nastąpiło kilka mniejszych huków. Cała akcja rozegrała się błyskawicznie, właściciele pobliskich sklepów i mieszkań ponieśli ogromne straty.

Straż pożarna opublikowała oświadczenie, z którego wynika, że supermarket, rezydencja i zaparkowany nieopodal samochód zostały całkowicie zniszczone. Podczas akcji ratunkowej ewakuowano mieszkańców kilku lokalów znajdujących się nad sklepem.

Dalsza część tekstu pod galerią:

Na operacje plastyczne wydali majątek, Na operacje plastyczne wydali majątek, "tak wygląda idealna żona". Wyjątkowo kontrowersyjne zdjęciaCzytaj dalej

Drugie zdarzenie miało miejsce około godziny 4:15 w miejscowości Heeswijk-Dinther. Ładunek wybuchowy - zdaniem oficera dyżurnego - został umieszczony na oknie polskiego supermarketu. Chwilę później nastąpił wybuch.

Zobacz także: Nie żyje wybitny muzyk, każdy znał jego słynny utwór. Do końca walczył z chorobą

Jedno z mieszkań nad sklepem stanęło w płomieniach. Ogień błyskawicznie strawił całe wnętrze. Lokatorzy, ze względów bezpieczeństwa, zostali umieszczeni w lokalnej remizie. Niestety, ucierpiał ich kot.

Na ulicach leżą odłamki szkła i śmieci. Eksplozja spowodowała uszkodzenia innych budynków, w których znajdują się lokale handlowe. Poważne zniszczenia zanotowano także w drogerii i restauracji znajdujących się po drugiej stronie ulicy.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Stwierdzono, że konstrukcje innych pomieszczeń mieszkalnych nie zostały uszkodzone. Około godziny 6:40 funkcjonariusze policji ogłosili, że lokalnej społeczności nie grozi już żadne niebezpieczeństwo. Nie przewiduje się kolejnego wybuchu. Około 8:00 mieszkańcy wrócili do domów.

Oba sklepy noszą nazwę "Biedronka", jednak nie należą do popularnej sieci. Żadna osoba nie została ranna. Na miejscu pracują funkcjonariusze organów ścigania, których celem jest ustalenie przyczyny dramatycznych zdarzeń. Śledczy z wydziału kryminalnego wszczęli specjalne dochodzenie.

Wybuch Holandia

Źródło zdjęcia: Twitter @hardnieuwsnl

MATERIAŁ AKTUALIZOWANY NA BIEŻĄCO

Zobacz także w naszych serwisach:

Ujawniono kto nie musi płacić za abonament RTV. Mamy pełną listę osób zwolnionych z opłatUjawniono kto nie musi płacić za abonament RTV. Mamy pełną listę osób zwolnionych z opłatCzytaj dalej

Źródło: o2/bd.nl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News