Druzgocące wiadomości. Nie żyje były reprezentant Polski, zawodnik dwukrotnie zdobył mistrzostwo kraju

Druzgocące wiadomości. Nie żyje były reprezentant Polski, zawodnik dwukrotnie zdobył mistrzostwo kraju Źródło: pikio.pl

Wiadomości, które obiegły dzisiaj kraj, rozdzierają serce. Poinformowano, że nie żyje polski sportowiec, reprezentant kraju, który dwukrotnie sięgał po mistrzostwo Polski.

Wiadomości podane przez media są wyjątkowo smutne. W czwartek nad ranem w lubelskim szpitalu przegrał ostateczną batalię z chorobą słynny polski sportowiec. Przez lata związany był z dwoma klubami sportowymi. W słynnej, stołecznej jednostce zdobył dwa razy mistrzostwo Polski.

Smutne wiadomości o śmierci polskiego sportowca

Dziś odszedł od nas Krzysztof Stec, urodzony 27 stycznia 1948 roku. Był jednym z najlepszych, polskich kolarzy. Karierę zaczynał w swoim rodzinnym mieście, Lublinie, w którym też odszedł w wieku 71 lat. Jego pierwszym klubem była Spójnia Lublin. W 1967 roku odnotował pierwszy, wielki sukces - został mistrzem polski w kolarstwie przełajowym.

Z Legią Warszawą, którą trenował legendarny Andrzej Trochanowski, dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Polski, w latach 1968 i 1969. Kilkukrotnie reprezentował Polskę. W 1967 roku jako zawodnik indywidualny oraz dwa razy w kolarstwie drużynowym (1969 i 1970). W 1972 roku był rezerwowym reprezentacji w wyścigu na 100 km na Igrzyskach w Monachium.

Legendarny sportowiec brał udział w słynnym wyścigu pokoju

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 

Wyścig pokoju był największym wyścigiem kolarskim w Europie Wschodniej po II wojnie światowej. Organizowały go media komunistyczne, Trybuna Ludu oraz czechosłowackie Rude Pravo. Krzysztof Stec brał w nim udział w latach 1969-1971. W 1969 roku zanotował świetną lokatę Tour de Pologne, zameldował się wtedy na szóstym miejscu.

Dzisiaj grzeje: 1. Dziewczyna chciała zrobić zdjęcia dla chłopaka. Aparat uchwyci PRZERAŻAJĄCĄ postać za jej plecami
2. Prawo i Sprawiedliwość i wielu Polaków właśnie pogrążyło się w żałobie. Najgorsze doniesienia ze szpitala, nie żyje Stefan Strzałkowski

Był prawdziwym bohaterem Lubelszczyzny. W 1970 roku Kurier Lubelski wybrał go na pierwsze miejsce do rankingu 10 najpopularniejszych sportowców z tego regionu. Krzysztof Stec zakończył karierę po tragicznych wydarzeniach 1973 roku, gdy brał udział w wypadku, w którym zginął trener Henryk Łasak.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Za zakupy Niemczech możesz zapłacić WYSOKĄ karę. Rząd wprowadził surowy zakaz
  2. Wsiadł do pociągu i zobaczył w przedziale 26 dziewczyn. Natychmiast zadzwonił na policję, zdążył na czas
  3. Doniesienia są druzgocące. Nie żyje polski dziennikarz
  4. 3-dni po strasznej śmierci 6-latki mama zajrzała do szafki dziewczyny. Znalezisko ścięło ją z nóg
  5. Kierowcę ogarnęła wściekłość po wypadku. Nagle zalał się łzami pojmując co leży na asfalcie

Źródło: Super-Express

Następny artykuł