Kolejna tragedia na południu Polski. Konieczna była ewakuacja 180 osób

Kolejna tragedia na południu Polski. Konieczna była ewakuacja 180 osób Źródło: screen shot z youtube.com/Polish Emergency Videos

Ostatnie wiadomości aż mrożą krew w żyłach. W mediach huczy od informacji na temat tragicznego zdarzenia na południu Polski. Sytuacja jest naprawdę poważna i wymagała ewakuacji blisko blisko 200 osób. Jest to druga w przeciągu kilkunastu godzin tragedia, która wstrząsnęła mieszkańcami tej części kraju.

Wstrząsające wiadomości pojawiły się zaledwie chwilę temu, jednak już zdążyły wywołać poruszenie wśród milionów Polaków. Z pojawiających się coraz liczniej doniesień możemy dowiedzieć się, że na południu naszego kraju doszło do porażającego pożaru. Na miejscu niezwłocznie zjawiły się odpowiednie służby ratunkowe i objęły ochroną wszystkie zagrożone osoby.  

Tragiczne wiadomości obiegają Polskę  

Do zdarzenia doszło w minioną środę w godzinach wieczornych. W kopalni węgla mieszczącej się w miejscowości Bogdanka (województwo lubelskie) doszło do groźnego pożaru. Mimo że wszystko zapoczątkowało się wspominanego dnia, służby otrzymały zgłoszenie blisko dobę później. Okazuje się, że pożar wybuchł na jednej ze ścian, na której stężenie tlenków węgla było zbyt wysokie, poprzez samozagrzanie węgla. Określa się to mianem pożaru endogenicznego. 

Ratownicy niezwłocznie przybyli na miejsce 

Z medialnych informacji dowiadujemy się, że dopiero czujniki wykryły zagrożenie. Chwilę po odkryciu niebezpieczeństwa na miejscu zjawili się ratownicy, chcący zapanować nad sytuacją oraz przede wszystkim, udzielić pomocy osobom, znajdującym się w okręgu zagrożenia. Łącznie ewakuowano około 180 górników.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Już po chwili, zakładowi ratownicy zaczęli schodzić pod ziemię, by jak najszybciej odnaleźć źródło pożaru. Liczyła się każda minuta, bowiem sytuacja mogła w każdej chwili znacznie się pogorszyć, a tym samym, narazić kolejne osoby na niebezpieczeństwo. Oficjalnie wiadomo, że prace wciąż trwają, a zadaniem specjalistów jest jak najszybsze pozbycie się problemu. Choć sytuacja była naprawdę poważna, dzięki szybkiej i odpowiedniej interwencji nikt nie ucierpiał. Podaje się, że w innej części kopalni, do podobnego zdarzenia nie doszło, zatem prace w tamtejszych rejonach będą odbywały się bez żadnych zmian. 

  1. Emerytura Henryki Krzywonos jest GIGANTYCZNA! Legenda Solidarności opływa w bogactwo. Zdębiejecie na widok tych kwot!
  2. Małgorzata Kożuchowska pokazała partnera. Fani OSŁUPIELI wiedząc kim jest
  3. W kilkanaście minut duże polskie miasto zostało zupełnie zalane. Kolejne obszary Polski zagrożone potężnymi nawałnicami
  4. Urodziła pięcioro dzieci. Niestety, do domu wróciło z nią tylko jedno
  5. Światowe media obiegła wstrząsająca wiadomość. Nie żyje legendarny gwiazdor, odszedł nieoczekiwanie w nocy     

Źródło: wp

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu