Śmiertelnie groźne bakterie w mięsie. Nie żyją trzy osoby, kobieta urodziła martwe dziecko

Śmiertelnie groźne bakterie w mięsie. Nie żyją trzy osoby, kobieta urodziła martwe dziecko Źródło: publicdomainpictures/petr_kratochvil/

Wiadomości, które docierają do Polaków, przyprawiają o gęsią skórkę. Najwięksi mięsożercy mogą przeżyć poważny szok, gdy dowiedzą się o śmiertelnie groźnych bakteriach, które znaleziono w mięsie.

Szokujące wiadomości coraz szerzej obiegają Polskę. Aż trudno sobie wyobrazić, że bakterie znajdujące się w mięsie mogą być aż tak niebezpieczne. Jak podają media, są ofiary śmiertelne. Sytuacja jest naprawdę poważna, a reakcja ekspertów zdaniem niektórych, może pozostawiać wiele do życzenia. 

Okropne wiadomości docierają do Polaków. W mięsie znaleziono śmiertelnie groźne bakterie 

Jak możemy się dowiedzieć, mięsna afera wybuchła w Belgii i Holandii. To właśnie tam w produktach mięsnych takie jak: pieczeń wołowa w plastrach z Belgii, czy kiełbasa, boczek i filety z kurczaka z Holandii, wykryto bakterie listeriozy. Pojawiły się również informacje o śmierci trzech osób, które spożyły zakażone produkty oraz o kobiecie, która najprawdopodobniej na skutek zatrucia urodziła martwe dziecko

Choć skandal z każdą chwilą narasta coraz bardziej, belgijska agencja bezpieczeństwa żywności AFSCA uważa, że jej holenderski odpowiednik nie poinformował, jakoby w mięsie zostały znalezione bakterie stwarzające zagrożenie dla życia konsumenta. Wydano nawet specjalne oświadczenie, w którym wezwano władze Holandii do przekazania wszelkich niezbędnych informacji oraz poinformowania o aktualnej sytuacji.

Wiele wiadomości wciąż nie zostało ujawnionych do świata mediów, co jeszcze bardziej niepokoi nie tylko mieszkańców Belgii i Holandii, ale również Niemiec, bowiem tam również są sprzedawane produkty firmy, która odpowiada za całą sytuację. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Objawy zatrucia 

Bakteria liserioza działa niezwykle szybko, a po jej zakażeniu aż 20-30 % przypadków kończy się śmiercią. 

Dzisiaj grzeje: 1. Polski aktor miał aż 6 żon. Na starość poślubił kobietę prawie 50 lat młodszą
2. Żałosną wpadkę podczas ślubu uchwyciła kamera. Cały kościół momentalnie eksplodował ze śmiechu

Pierwsze objawy mogą pojawić się nawet już od 4 godzin po spożyciu skażonego produktu, a najpóźniej do kilku dni. Najczęstszymi objawami jest wysoka gorączka, bóle stawów i mięśni, wymioty, biegunka, drgawki a nawet czasowa utrata przytomności. Jeżeli ktoś zauważy u siebie podobne dolegliwości, powinien jak najszybciej udać się do lekarza, by móc zapobiec rozprzestrzenianiu się w ciele zakażenia. Brak odpowiedniej reakcji może prowadzić do zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, zapalenie wsierdzia czy sepsy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niemcy dają mieszkania ZA DARMO! Polacy mają problem i nie biorą
  2. Panna młoda zdradziła męża na własnym weselu. Przyłapała ją teściowa
  3. Dramatyczny apel Anny Przybylskiej chwilę przed śmiercią. Błagała, żeby natychmiast przestali, to było okrutne
  4. Widzowie już dawno nie byli tak wściekli na Polsat i TVN! "Doznałam szoku widząc to w TV", "Po pijaku ustalali"
  5. Podłe zdjęcia wyszły na jaw. Magda Gessler nie chciała, żeby kiedykolwiek ujrzały światło dzienne

Źródło: interia 

Następny artykuł