Ponad 2 tony śniętych ryb wyrzuciło jezioro na Śląsku. Co tam się dzieje?

Ponad 2 tony śniętych ryb wyrzuciło jezioro na Śląsku. Co tam się dzieje? Źródło: Screen/YouTube/TV Regionalna.pl

Wiadomości ze Śląska brzmią niezwykle przerażająco. To właśnie tam doszło do dość nieoczekiwanego zdarzenia, które w szczególności zasmuciło entuzjastów jednego z tamtejszych zbiorników wodnych. Drapieżne ryby zostały wyrzucone na brzeg, a ich fetor jest wyczuwalny nawet wiele kilometrów dalej. Mieszkańcy omijają jezioro szerokim łukiem. Kto jest winny sytuacji? Na to pytanie odpowiadają eksperci.

Wiadomości z kraju nie brzmią zbyt optymistycznie. Nieopodal jeziora Koskowickiego anonimowi mieszkańcy okolicy odnaleźli na plaży całe tony sporej wielkości ryb, które zalegają na mieliźnie. Nikt nie wie, co dokładnie stało w tym miejscu, okoliczności są bardzo tajemnicze. Na miejscu wprost nie da się wytrzymać. Ryby śmierdzą tak, że nawet przyzwyczajeni do smrodu wędkarze trzymają się od jeziora z daleka.

Wiadomości ze Śląska: nad jeziorem Koskowickim zalegają tony cuchnących ryb

Jezioro, które znajduje się nieopodal Legnicy, było niezwykle pięknym miejscem, o które obywatele chętnie dbali. Wielu mieszkańców uwielbiało przesiadywać nad jeziorem i odpoczywać, czemu widoki, a także okoliczna fauna i flora, zdecydowanie sprzyjały. Niestety, po dawnym wyglądzie jeziora, a także terenów wokół niego, pozostały jedynie wspomnienia. Obecnie to miejsce jest nieprzyjazne dla nikogo. Wygląda jak "cmentarz dla ryb". Pierwsze, co rzuca się w oczy mieszkańcom, którzy przychodzą nad jezioro, to tony zdechłych szczupaków, a także innych drapieżnych gatunków, które zalegają na plaży i trawie, a także w zaroślach. To całkiem spore ryby - niektóre ważą po kilkanaście kilogramów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak wskazują specjaliści - to nie wina człowieka, że ryby znalazły się poza jeziorem. Nikt ich tam także nie wyrzucał. Problem jest o wiele bardziej skomplikowany i związany jest z bardzo niskim poziomem wody jeziora Koskowickiego, które zwyczajnie z powodu letnich upałów wyschło. Obecnie poziom wód obniżył się aż o 80 cm.

 - Z powodu braku opadów obniżyło się lustro wody o prawie 80 cm - mówi dla TV Regionalna Mariusz Ból (Okręgowy Związek Wędkarski w Legnicy).

Dzisiaj grzeje: 1. Oskarżano ją o to, że byłą królową mafii. Zabrała głos po śmierci Staraka
2. Nie żyje 30-letnia piosenkarka. Zginęła w straszliwym wypadku, osierociła malutką córkę

Co dalej? Istnieje kilka sposobów na to, aby jezioro wróciło do swojego dawnego wyglądu. Te jednak w dużej mierze zależne są od natury. Niestety, jak podaje TVN24, wkrótce jezioro najprawdopodobniej całkiem wyschnie, a ryby, które leżą na brzegu, zostaną zjedzone przez ptactwo.

Najlepsze newsy dnia:  

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. Gwiazdor TVP przeżył śmierć kliniczną. Przerażające, zdradził, co zobaczył po tamtej stronie
  3. Gdy zobaczył Donalda Tuska schował się przed nim do szafy. Europoseł PiS ujawnił szczegóły incydentu
  4. Omyłkowo wysłał żenującego SMS-a do żony zamiast kolegi. Treść była dla kobiety poniżająca
  5. Mały syn powiedział mamie, że chce umrzeć. Zorganizowała dla niego akcją na niebywałą skalę

Źródło: Kontakt24

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu