Pół Polski objęte pomarańczową strefą. Bardzo duże niebezpieczeństwo, lepiej zostać w domu

Pół Polski objęte pomarańczową strefą. Bardzo duże niebezpieczeństwo, lepiej zostać w domu Źródło: Pikio.pl

Niepokojące wiadomości dla części kraju. W ciągu najbliższych kilku dni pogoda może stwarzać duże zagrożenie. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują wystąpienie niebezpiecznych upałów. W niektórych miejscach temperatura może osiągnąć nawet 32 stopnie Celsjusza.

Niepokojące wiadomości obiegły całą Polskę, najbliższe dni nie zapowiadają się korzystnie. Według zapowiedzi synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w ciągu najbliższych kilku dni czeka nas upalna pogoda. Część kraju została objęta pomarańczowym stopniem ostrzeżenia. Co to oznacza dla nas?

Niepokojące doniesienia pogodowe, synoptycy IMGW nie mają dobrych wiadomości, w kraju zrobi się niebezpiecznie

IMGW objęło pomarańczową strefą część kraju - jest to ostrzeżenie drugie stopnia przed upałem. Będzie ono obowiązywało województwa: lubuskie, wielkopolskie i łódzkie. W tych regionach prognozowana temperatura osiągnie w ciągu dnia 30-32 stopnie Celsjusza. Nocami termometry wskażą co najmniej 18-20 stopni. Ostrzeżenia będą obowiązywały od godziny 12 w piątek do 21 we wtorek. 

Ostrzeżenie będzie dotyczyło także województw - opolskiego i dolnośląskiego. Tam za dnia temperatura osiągnie 29-32 stopni Celsjusza, z kolei w nocy termometry wskażą przynajmniej 16-19 stopni Celsjusza. Ostrzeżenia będą obowiązywały od godziny 14 w piątek do godziny 18 w poniedziałek. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Kolejnym zagrożonym regionem będzie województwo mazowieckie, poza powiatami północnymi. Za dnia maksymalna temperatura osiągnie tam 29-31 stopni Celsjusza. Nocą na termometrach zobaczymy co najmniej 18-20 stopni Celsjusza. Ostrzeżenia wejdzie w życie o godzinie 12 w piątek i będzie obowiązywało do godziny 19 w niedzielę.

W województwie lubelskim  za dnia maksymalna temperatura, jaką wskażą termometry to 27-30 stopni Celsjusza. W nocy minimalna temperatura będzie oscylowała od 16 do 19 st. Celsjusza. Pomarańczowy alert będzie ważny od godziny 12 w piątek do 21 w sobotę. 

Ostatnim zagrożonym regionem jest województwo zachodniopomorskie, wyłączając powiaty nadmorskie. W dzień termometry pokażą temperaturę do 30 do 33 stopni Celsjusza. W nocy będzie to co najmniej 18-21 st. Celsjusza. Ostrzeżenia będą ważne od godziny 14 w piątek do 20 w poniedziałek. 

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: 12 województw objętych pomarańczową strefą. TVN ostrzega mieszkańców

2. Pilna akcja poszukiwawcza. Ciężko chora Nikola zniknęła bez śladu

3. Więźniowie nie dali żyć ojcu, który zabił miesięcznego Wiktorka. Porażające, co zrobili w areszcie

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza prawdopodobne wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one spowodować duże straty materialne, a także zagrożenie zdrowia i życia. Nasze codzienne funkcjonowanie może zostać zakłócone. Należy zachować dużą ostrożność oraz śledzić komunikaty pogodowe. Pamiętajmy, by przestrzegać wszystkich zaleceń wydawanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. 

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje z kolei wystąpienie warunków pogodowych, które sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Prowadzenie działalności w tych warunkach może być znacznie utrudnione. W obszarach zagrożenia należy się spodziewać utrudnień w ruchu drogowym oraz zakłóceń w przebiegu imprez. Zaleca się ostrożność i śledzenie komunikatów oraz rozwoju sytuacji pogodowej. 

Źródło: IMGW

Źródło: Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

Najlepsze newsy dnia:

  1. Już dziś się zacznie, jest potwierdzenie. Wszystko na naszych oczach, uważajcie
  2. Minister Emilewicz ostatecznie ucięła wszelkie nadzieje wielu Polaków. Nie ma odwrotu
  3. Fatalne informacje dla wielu Polaków. W konkretnym przypadku chrzest jest nieważny i musi zostać powtórzony
  4. Chcieli skorzystać z toalety w schronisku. Ich oczom ukazał się porażający widok, natychmiast złapali za telefon
  5. Dziennikarze Wiadomości TVP stanęli przed sądem. Wiemy, jak się tłumaczyli

Źródło: TVN Meteo

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News