Wiadomości o szpitalu na Stadionie Narodowym
TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News
Monika Majko - 6 Stycznia 2021

Nagła wiadomość dot. szpitala na Stadionie Narodowym. Wszystko zacznie się już jutro

Krajowe media obiegły najnowsze wiadomości w sprawie szpitala na Stadionie Narodowym w Warszawie. Już jutro w placówce rozpoczną się szczepienia medyków przeciwko COVID-19. Preparat firmy Pfizer i BioNTech przyjmnie kolejnych 900 osób.

Wiadomości o szczepieniach przeciwko COVID-19, które od jutra realizowane będą w szpitalu na Stadionie Narodowym w stolicy kraju przekazała Iwona Sołtys, kierownik działu obsługi pacjenta z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA

Wiadomości o szczepieniach przeciwko COVID-19 obiegły media

- W czwartek, piątek i sobotę CSK MSWiA przeprowadzi akcję szczepień medyków w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym - poinformowała we wtorek Iwona Sołtys, kierownik działu obsługi pacjenta z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA.

Jak podał portal polsatnews.pl łącznie zaszczepionych ma zostać około 900 pracowników służby zdrowia, a ich szczepienia zostaną rozłożone na trzy kolejne dni tygodnia. W środę w CSK MSWiA szczepionkę otrzymają 354 osoby.

- Zgodnie z planem, szczepienia będą odbywały się przez trzy dni, a każdego dnia szczepionych będzie po ok. 300 osób - wytłumaczyła kierownik działu obsługi pacjenta z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA. 

Udał się do szpitala na rutynową wizytę, 2 godziny później już nie żył. Żona i córka nie odpuszczają, apelują do każdegoUdał się do szpitala na rutynową wizytę, 2 godziny później już nie żył. Żona i córka nie odpuszczają, apelują do każdegoCzytaj dalej

Jak poinformowała Iwona Sołtys, ostateczna lista osób do zaszczepienia w tej turze jest już zatwierdzona. Preparat Pfizera i BioNtech przyjmą niezaszczepieni do tej pory medycy CSK MSWiA w Warszawie oraz pracownicy służby zdrowia z innych placówek.

- Ich zgłoszenia do szczepienia napływały do CSK MSWiA od drugiej połowy grudnia - przekazała Sołtys.

- Za trzy tygodnie będziemy zapraszać tę samą grupę medyków na drugą turę szczepień, natomiast planujemy kolejne akcje szczepień tego typu, które będziemy realizować po następnych dostawach szczepionek - dodała.

Szczepienia przeciwko COVID-19 w Polsce rozpoczęły się 27 grudnia 2020 roku, a pierwszą osobą w kraju, która przyjęła szczepionkę na koronawirusa, była naczelna pielęgniarka Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie - Alicja Jakubowska.

W pierwsze turze szczepień na COVID-19 możliwość skorzystania ze szczepionki otrzymali pracownicy służby zdrowia, a także administracji placówek medycznych oraz rodzice wcześniaków. W kolejnej turze zaszczepieni maja zostać seniorzy oraz pracownicy służb mundurowych i oświaty.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Niewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Zenek Martyniuk. Widok jego domu wyzwala skrajne reakcjeCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News