Wiadomości o ewakuacji
Pikio.pl
Monika Majko - 5 Października 2020

Pilna akcja służb, karetki masowo wywożą ludzi. Dramatyczne sceny w centralnej Polsce

Wiadomości o pilnej akcji służb w centralnej Polsce obiegły krajowe media, okoliczni mieszkańcy są zaniepokojeni. Sytuacja jest poważna, trwa ewakuacja. Karetki masowo wywożą ludzi, lokalne władze podjęły ostateczną decyzję.

Wiadomości o pilnej ewakuacji obiegły krajowe media, trwa akcja służb w centralnej Polsce. Okoliczni mieszkańcy są zaniepokojeni, władze podjęły decyzję. To nie pierwsza taka sytuacja na terenie naszego kraju w ostatnich dniach, wszystko z powodu pandemii koronawirusa.

Wiadomości o ewakuacji zaniepokoiły okolicznych mieszkańców

W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Polkowicach na Dolnym Śląsku potwierdzono kolejne ognisko zakażeń koronawirusem na terenie naszego kraju. Testy wykazały do tej pory obecność COVID-19 u 10 podopiecznych ośrodka oraz 2 pracowników placówki.

– Jeszcze nie wszystkie wyniki spłynęły. Spodziewamy się, że będą one znane najpóźniej we wtorek – poinformowała przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Polkowicach.

Minister Zdrowia podjął decyzjęPilna konferencja ministra zdrowia i policji. Klamka zapadła, nowe zakazy i ogromne karyCzytaj dalej

W związku z trudną sytuacją w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Polkowicach, lokalne władze podjęły decyzję o ewakuacji zakażonych koronawirusem podopiecznych ośrodka do szpitala we Wrocławiu. U większości z nich występują typowe objawy dla COVID-19. To nie pierwsza taka akcja służb w naszym kraju w ostatnich dniach, wczoraj informowaliśmy o masowej ewakuacji z Domu Pomocy Społecznej "Dom Kombatanta" w Zielonej Górze.

– Podopieczni ZOL-u, u których potwierdzono zakażenie, są obecnie przewożeni do szpitala przy ulicy Koszarowej we Wrocławiu – dodała przedstawicielka lokalnego sanepidu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja poszukuje przestępcówPilny apel policji. Oto wizerunki najbardziej niebezpiecznych przestępców, widzieliście ich?Czytaj dalej

Trwa ewakuacja w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Polkowicach

Ewakuacja prawdopodobnie czeka również pracowników i pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Gnojnie w pow. buskim w województwie świętokrzyskim. Tam badania potwierdziły zakażenie u 67 osób. Jak przekazał w rozmowie z Polską Agencję Prasową Jerzy Kolarz, starosta buski, w sobotę potwierdzono zakażenie u jednego z pensjonariuszy, a w niedzielę pobrano wymazy od ponad 180 osób przebywających w ośrodku.

Dzisiaj grzeje:

1. Restrykcyjne zakazy wejdą w życie szybciej niż się spodziewano. Złe wiadomości dla wszystkich Polaków

2. Niestety, Małgorzata Ostrowska jest chora. Wykonawczyni „Szklanej pogody” codziennie walczy z bólem

3. Zmiany na Wszystkich Świętych. Minister właśnie ogłosił, jakie obostrzenia zostaną wprowadzone

– W poniedziałek rano otrzymałem informację, że zakażonych jest 18 pracowników oraz 49 mieszkańców ośrodka. Czekamy na wyniki jeszcze kilkunastu wymazów – przekazał Jerzy Kolarz, starosta buski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Andrzej Duda myślał, że nikt nie zauważy? Zadziwiające sceny, wszystko się nagrało
  2. Tragedia z samego rana. Nie żyje trener reprezentacji Polski, wychował pokolenia wielkich sportowców
  3. Żona przekazała najgorsze wieści. Nie żyje aktor znany z największych hitów TVP, TVN i Polsatu
  4. Z ostatniej chwili: Właśnie zwołano sztab kryzysowy, minister potwierdził
  5. Ogromna nawałnica w Warszawie. Ulice całkowicie zalane, dramatyczna sytuacja
  6. Zbieranie grzybów tylko po wykupieniu uprawnień? Widmo zmian nadciąga coraz szybciej

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News