Smutne wiadomości z ostatniej chwili. Nie żyje były Minister Obrony Narodowej

Smutne wiadomości z ostatniej chwili. Nie żyje były Minister Obrony Narodowej Źródło: fot. pikio.pl

Wiadomości obiegają media - zmarł były Minister Obrony Narodowej, dwukrotnie dzierżący stery resortu. Żołnierz Sił Zbrojnych, wielokrotnie odznaczany wiceadmirał.

Wiadomości o śmierci byłego ministra podał portal trojmiasto.pl. Poseł i żołnierz, wiceadmirał, odznaczony między innymi Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, zmarł 2 września w wieku 80 lat.

Przykre wiadomości o śmierci byłego ministra

Nie żyje adm. Piotr Kołodziejczyk. Dwukrotnie obejmował on stanowisko Ministra Obrony Narodowej. Pierwszy raz w latach 1990-1991, po zmianach ustrojowych w Polsce. W 1992 roku Kołodziejczyk miał też stanąć na czele nowo tworzonego, Generalnego Inspektoratu Sił Zbrojnych, lecz inną wizję miał ówczesny minister, Jan Parys. Piotr Kołodziejczyk ponownie sprawował funkcję ministra w latach 1993-1994.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Urodził się w 1939 roku w Poznaniu. Uczył się w Wyższej Szkole Marynarki Wojennej, a już w 1960 roku został podporucznikiem marynarki. Służył w niej do 1973 roku - wówczas został przeniesiony do Sztabu Marynarki Wojennej. Od 1980 roku dowodził najsilniejszym związkiem taktycznym w marynarce PRL-u -  3 Flotyllą Okrętów w Gdyni. W latach 1986-89 dowodził Polską Marynarką Wojenną i otrzymał stopnień wiceadmirała.

Dzisiaj grzeje: 1. Nastolatek myślał, że przygarnął szczeniaka. Rósł w zastraszającym tempie, specjaliści musieli zabrać zwierze w specjalne miejsce
2. Doda nagrała starsze małżeństwo w dwuznacznej sytuacji na plaży. Pokazała filmik fanom. Byli zniesmaczeni

Gdy w Polsce doszło do zmian ustrojowych, Kołodziejczyk zdecydował się na karierę polityczną. Był wielokrotnie odznaczany, otrzymał między innymi: Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty medal "Za zasługi dla obronności kraju" czy Medal UNDOF za misję rozdzielenia wojsk na Wzgórzach Golan.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. Dziewczyna rzuciła liścik recepcjonistce. Kobieta zdębiała, gdy go przeczytała, w pośpiechu zawiadomiła policję
  3. "Mąż wydziela mi pieniądze, po 10 zł na dzień". Magda nie wie co dalej robić
  4. Nagranie ze ślubu 10-latki z dorosłym mężczyzną obiegło świat. Po jego obejrzeniu można być w szoku
  5. Mąż błagał Edytę, by pozwoliła się zbiorowo zgwałcić. W centrum miasta nie był w stanie obronić jej ani siebie

Źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News