Tragiczne wiadomości obiegły właśnie media. Nie żyje znana polska aktorka

Tragiczne wiadomości obiegły właśnie media. Nie żyje znana polska aktorka Źródło: Facebook/ Teatr Arka

Wiadomości, które właśnie obiegły media, rozrywają serce. Nie żyje znana aktorka i reżyserka teatralna. Cały świat aktorski pogrążył się w żałobie.

Smutne wiadomości z Wrocławia: nie żyje znana aktorka i reżyserka, która przez długie lata związana była z wrocławskim teatrem Arka. To właśnie pracownicy teatru jako pierwsi poinformowali o odejściu artystki. Powodem śmierci była choroba, miała 66 lat.

Przykre wiadomości od Teatru Arka: nie żyje założycielka

Wiadomość o śmierci Renaty Jasińskiej Teatr Arka podał na swoim Facebooku. Artystka zmarła po walce z chorobą w niedzielę o 13:15. Jasińska była aktorką, reżyserką i scenarzystką związaną z wrocławską sceną teatralną. W 1992 założyła Teatr Arka, gdzie pełniła funkcję dyrektorki artystycznej.

- Dla sztuki teatralnej i wielkiej miłości do Niej, poświęciła nieomal całe swoje życie, bez reszty się temu oddała płacąc za to najwyższa cenę - napisano w komunikacie na profilu facebookowym teatru.

- "Najbardziej bolą odejścia tych którzy są Nam najbliżsi sercem". A Ty Renatko byłaś dla Nas taką właśnie "Najbliższą Nam wszystkim i każdemu z osobna sercem "Chociaż Twój żywiołowy" włoski" temperament bywał czasem burzliwy, to tak naprawdę wszyscy Cię kochaliśmy .Bo byłaś takim "Naszym Kolorowym Ptakiem" jakich już na tym świecie próżno byłoby szukać - brzmi piękne pożegnanie przyjaciół z wrocławskiej sceny.

Renata Jasińska-Nowak nie żyje. Artystka miała 66 lat

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Renata Jasińska-Nowak przyszła na świat w Zielonej Górze 17 marca 1953 roku. Po otrzymaniu dyplomu szkoły teatralnej w Krakowie rozpoczęła karierę aktorską we Wrocławiu i to właśnie z tamtymi scenami była już związana do końca.

Od roku 1980 Jasińska była członkinią Solidarności. Występowała we Wrocławskim Teatrze Lalek, gdzie była wiceprzewodniczącą Komitetu Zakładowego. Współpracowała także z innymi placówkami. W latach 1984-87 współtworzyła niezależny teatr Scena 44, z którym występowała w polskich kościołach. Za działalność polityczną została zatrzymana przez SB.

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż pochował żonę w głębokiej śpiączce. W trumnie znaleziono ślady drapania

2. Wysokie kary za parkowanie koło Biedronki. Klienci już powiadomili policję

W latach 1987-93 pracowała jako aktorka we Wrocławskim Teatrze Współczesnym im. Edmunda Wiercińskiego. W 1992 założyła Teatr Arka i była z nim związana aż do śmierci. Pracowała w nim jako aktorka, reżyserka, scenarzystka i dyrektorka. 

Była zaangażowana w pomoc niepełnosprawnym - w 2004 roku zaangażowała do sowich przedstawień osoby niepełnosprawne. Występowały one już w niemal każdym spektaklu pokazywanym przez Teatr Arka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wnuczka znanego aktora TVP zmaga się z nieuleczalną chorobą. ”Człowiek o tej chorobie nic nie wie, dopóki się z nią nie zetknie
  2. Nie żyje legendarny aktor "Złotopolskich". Tysiące Polaków pogrążyło się w żałobie
  3. Mężczyzna z siostrzeńcem wyciągnęli z wody starą torebkę. Jej zawartość wprawiła ich w osłupienie
  4. Rodzice Roksany Węgiel wzięli córkę na poważną rozmowę i powiedzieli jej kilka słów prawdy. Współpracownik 14-latki ujawnia szczegóły
  5. Do sieci trafiło zdjęcie Wiśniewskiego w objęciach Dominiki Tajner. Zostało zrobione wczoraj

Źródło: Gazeta wrocławska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News