Wiadomości zniesione kolejne obostrzenia
pikio
Klaudia Bochenek - 5 Maja 2020

Ujawniono, kiedy mają być zniesione kolejne obostrzenia. Poznaliśmy datę, na którą czekają miliony Polaków

Wyciekły wiadomości o kolejnym znoszeniu obostrzeń. Dziennikarze RMF FM nie tylko ustalili, jakie działania chce podjąć rząd, na jakich zasadach, ale też kiedy możemy spodziewać się szerszego przywrócenia swobód obywatelskich. Wszystko powoli wraca do normy.

Na te wiadomości czekał każdy Polak. Rząd już niedługo zniesie kolejne obostrzenia, niektórzy przedsiębiorcy zacierają ręce - nawet pomimo tego, że wiąże się to z koniecznością przestrzegania pewnych zasad.

Wiadomości o zniesieniu kolejnych obostrzeń ucieszą Polaków. Dziennikarze RMF FM poznali szczegóły

Niecały tydzień temu rząd ogłosił, które obostrzenia mogą być zniesione. Zgodnie z wcześniej podanymi opisami czterech etapów, w trzecim z nich odetchną m.in. pracownicy i przedsiębiorcy z branży gastronomii. Do tej pory serwowanie dań mogło się odbywać jedynie przez okienko - na wynos lub z dowozem. Jeśli sytuacja związana z koronawirusem drastycznie się nie pogorszy, to według ustaleń dziennikarzy RMF FM, restauracje i kawiarnie będą mogły ruszyć już 18 maja. Wiążą się z tym jednak pewne ograniczenia.

Informacje o śmierci dzieckaPolicja przekazała smutne informacje. Niestety, dziecko nie żyje, za wszystkim stoi 19-letni chłopak. Tragiczne wiadomości z południa PolskiCzytaj dalej

RMF FM podaje, że aby lokal gastronomiczny mógł zostać otwarty i być gotowy na przyjmowanie gości tak, jak kiedyś, będzie musiał posiadać ogródek i ma być to podstawowy warunek. Klienci mogliby przebywać tylko na zewnątrz w wydzielonych ogródkach, a te restauracje, które nim nie dysponują, nadal musiałyby pozostać zamknięte. Na wolnym powietrzu obowiązuje ten sam dystans co w sklepie lub na ulicy - między stolikami musiałoby zostać zachowane 2m odległości pomiędzy klientami, a niektóre z ogródków nie są w stanie zapewnić tak dużej przestrzeni nawet dla kilku klientów.

Jakie zasady zostałyby wprowadzone?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Lech WałęsaLech Wałęsa zwrócił się do wszystkich Polaków. Sprawa jest poważnaCzytaj dalej

Jak podaje RMF FM, kolejnym utrudnieniem dla lokalu może być to, że otwarte będą jedynie restauracje z obsługą kelnerską. Te obiekty, które do tej pory stawiały na samoobsługę, niestety będą musiały jeszcze poczekać. Oprócz tego klient będzie mógł ewentualnie skorzystać z łazienki, która będzie musiała zostać od razu zdezynfekowana, a po złożeniu zamówienia będzie mógł swobodnie spożywać posiłek bez maseczki i rękawiczek. Nie zostanie również wprowadzony nakaz mierzenia temperatury każdemu z gości lokali gastronomicznych, jak wcześniej spekulowały niektóre media.

Dzisiaj grzeje:

1. Szumowski powiedział, do kiedy trzeba będzie nosić maseczki. Polacy się wściekną
2. ”Rz”: Rząd bliski podjęcia decyzji dotyczącej milionów Polaków. Chodzi o nasze pieniądze

Z jednej strony Polacy tłumnie ruszą do otwartych lokali, by spożyć posiłek na świeżym powietrzu, z drugiej strony właściciele nie będą mogli obsłużyć tylu klientów, co wcześniej oraz będą musieli ponieść koszty związane z obsługą kelnerską. Niektóre restauracje będą musiały również zadbać o wniosek na zezwolenie otwarcia ogródka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Czy kwarantanna jest jeszcze potrzebna? Profesor Simon, specjalista od chorób zakaźnych tłumaczy
  2. Brat Anny Lewandowskiej wygadał się. Złamali jej nos, biła się z mężczyznami, wszystko wyszło na jaw
  3. Polacy będą źli, pracownicy skarbówki szykują protest. Petenci nie będą mogli załatwić swoich spraw
  4. Ogromne zmiany dla seniorów, na emeryturę będzie można iść po 53. roku życia. Duda już podpisał
  5. Teściowa Małgorzaty Rozenek w końcu przerwała milczenie. Zdradziła całą prawdę
  6. Znowu ktoś się pomylił? Dzisiaj w Biedronce szynka i kiełbasa po 1 zł, mięso mielone 3 zł, niewyobrażalne

Chłopaki do wzięciaDziewczyna Szczeny z "Chłopaków do wzięcia" przerwała milczenie. Światło dzienne ujrzała powalająca prawda o ich dzieckuCzytaj dalej

Źródło: RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News