Aktualnie tylko w 3 miastach na świecie gorzej niż w Warszawie. Katastrofalne powietrze w stolicy, lepiej zamknijcie okna

Aktualnie tylko w 3 miastach na świecie gorzej niż w Warszawie. Katastrofalne powietrze w stolicy, lepiej zamknijcie okna Źródło: east news MARCIN SMULCZYNSKI

Wiadomości z Warszawy. Katastrofalne powietrze w stolicy Polski, lepiej zamknąć wszystkie okna. Aktualnie tylko w trzech miastach na świecie jest gorsza sytuacja.

Wiadomości ze stolicy kraju są przerażające. Jakość powietrza jest czwartą najgorszą na świecie. W takiej sytuacji lepiej zamknąć wszystkie okna. Wdychanie smogu może mieć fatalne skutki dla zdrowia. 

Wiadomości ze stolicy. Katastrofalnej jakości powietrze

Dziś 5 kwietnia nad ranem w Warszawie jakość powietrza była jedną z najgorszych od dawna. Stolicę Polski spowił smog, którego średnie skażenie PM2.5 wynosiło 256% normy (64 µg/m³), a PM10: 307% normy (123 µg/m³). Tak przekroczonych norm dawno nie obserwowano w Warszawie. 

Taki wynik sprawił, że Polska uplasowała się na czwartym miejscu po względem jakości powietrza na świecie. Jedyne miasta, w których jakość powietrza była dziś gorsza niż w Warszawie to Chang Mai w Tajlandii, Kijów na Ukrainie i Dhaka w Bangladeszu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Lepiej zamknąć okna. Wiadomości z Warszawy

W związku z niesprzyjającym powietrzem zaleca się, by mieszkańcy Warszawy nie otwierali okien ani balkonów. Niestety słoneczna pogoda w stolicy mogła sprawić, że w ciągu dnia wielu Polaków mogło spędzać czas na balkonach, rozkoszując się słońcem, zwłaszcza w sytuacji, kiedy wprowadzone zostały obostrzenia dotyczące przebywania poza domem. 

Dzisiaj grzeje: 1. GP: Rząd planuje pozbawić Polaków prywatności. Minister dostanie dostęp do kluczowych danych
2. Media dotarły do sąsiadów Szumowskiego. Na jaw wyszła cała prawda na temat Ministra Zdrowia

Dziś w nocy warto zamknąć wszystkie ona. Smog może być niebezpieczny dla zdrowia. Jego zbyt długie wydychanie może mieć wpływ na drogi oddechowe mieszkańców. Warto spać dzisiaj przy zamkniętych oknach. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wirusolog z Niemiec twierdzi, że koronawirus roznosi się w zupełnie inny sposób niż wszyscy myślą. Badania oparł na zakażonych mieszkańcach
  2. Trener reprezentacji Polski pokonał koronawirusa. Świetne informacje dla kibiców w całym kraju
  3. Papużka starała się zdenerwować wielkiego kota. Reakcja zwierzaka odbiera mowę, wszystko się nagrało
  4. Nie żyje młoda dziewczyna, dwóch jej kolegów walczy o życie. Tragiczne informacje z południowej Polski
  5. Nie tylko kichanie i kaszel. Eksperci ostrzegają, w ten sposób najprawdopodobniej też można się zarazić
  6. Ważne dla wszystkich. Jutro Lidl, Biedronka, Dino, Żabka i Kaufland będą pracować inaczej niż zwykle

źródło: zyciewstolicy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News