Nie żyje jeden z najlepszych polskich aktorów Jan Tesarz. Zagrał w 80 filmach

Nie żyje jeden z najlepszych polskich aktorów Jan Tesarz. Zagrał w 80 filmach Źródło: pikio.pl

Bardzo smutne wiadomości obiegły dzisiaj media. Zmarł aktor Jan Tesarz, który ma na koncie 80 filmowych roli. Miał również angaż w bardzo ważnej, polskiej produkcji.

Przekazano dzisiaj wiadomości o śmierci polskiego aktora, który grał w słynnym "Krótkim filmie o zabijaniu". Oprócz występów na srebrnym ekranie, występował także od wielu lat w teatrze oraz w kultowych polskich serialach.

Bardzo smutne wiadomości, nie żyje doświadczony, polski aktor

W wieku 80 lat zmarł Jan Tesarz. Aktor odszedł od nas 3 stycznia w Toruniu, ale dopiero dzisiaj wiadomość trafiła do mediów. Debiutował w 1965 roku w telewizyjnej produkcji telewizyjnej "Powrót doktora von Kniprode". Za jego najważniejszą rolę uważa się tę w "Krótkim filmie o zabijaniu" z 1987 roku, gdzie grał taksówkarza, który został zamordowany przez głównego bohatera.

"Krótki film o zabijaniu" był wielokrotnie nagradzany na festiwalu w Cannes. W filmie główny bohater - Jacek, grany przez Mirosława Bakę, zabija taksówkarza, granego właśnie przez Jana Tesarza. Później morderca zostaje skazany na karę śmierci, a scena egzekucji wstrząsnęła krytykami filmowymi i gośćmi obecnymi na pokazie.

Największe sukcesy odnosił na deskach teatru

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ponadto Tesowicz zagrał wiele epizodycznych roli w znanych polskich serialach. Grał SS-mana towarzyszący łączniczce Elsie Schnidtke w "Stawce większej niż życie", żołnierza z Chrepietowa w "Przygodach pana Michała", oraz mężczyznę prowadzącego licytacje w "Lalce". Ponadto widzowie mogą go kojarzyć z "Królowej Bony" jako odtwórcę roli wojewody trockiego.

Dzisiaj grzeje: 1. Staruszka skrywała sekret przez całe życie. Dopiero po jej śmierci rodzina odkryła skrywaną TAJEMNICĘ
2. Magda Narożna z "Pięknych i Młodych" właśnie ujawniła całą prawdę o pobiciu. Afery ciąg dalszy

Największe sukcesy odnosił jednak w teatrze. Grał w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, Teatrze Nowym w Łodzi, Teatrze Jaracza, Teatrze Narodowym, Dramatycznym i Polskim w Warszawie. Za role teatralne otrzymał dwie nagrody. 1961 za rolę w sztuce "Bar Wszystkich Świętych", a rok później za rolę w spektaklu "Skandal w Hellbergu".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzmacnia serce i opóźnia starzenie się organizmu. Można ją kupić w każdym sklepie za kilka złotych
  2. Tej nocy reprezentant Polski nie zapomni nigdy. Został ośmieszony przed milionami widzów
  3. Dobra mina do złej gry? Zenek Martyniuk przerwał milczenie, zdradził jak wygląda jego sytuacja w rodzinie
  4. Krzysztof Jackowski zamarł. Na żywo nagle złapał się za głowę i przewidział najgorsze
  5. Kochanka męża Rodowicz jest o 40 lat młodsza. Porażające kulisy ich rozwodu ujrzały światło dzienne

Źródło: Interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News