Fatalne wiadomości, Polacy w żałobie. Zmarł Andrzej Mrozek

Fatalne wiadomości, Polacy w żałobie. Zmarł Andrzej Mrozek Źródło: Pikio.pl

Wiadomości o śmierci Andrzeja Mrozka wstrząsnęły mediami, dla wielu wielbicieli wspaniałego aktora to niezwykle smutne informacje. Jego role na zawsze pozostaną w pamięci fanów.

Wiadomości o śmierci wybitnego aktora teatralnego i filmowego wstrząsnęły wielbicielami artysty. Wielu Polaków jest w żałobie po odejściu Andrzeja Mrozka. Mężczyzna grał u najlepszych reżyserów, a wiele jego wspaniałych ról na zawsze pozostanie w pamięci widzów.

Wiadomości o śmierci Andrzeja Mrozka wstrząsnęły wielbicielami mężczyzny

Teatr Polski we Wrocławiu przekazał smutne informacje o śmierci wybitnego aktora, Andrzeja Mrozka. Mężczyzna przez ponad 30 lat występował na deskach wrocławskiej sceny. W chwili śmierci artysta miał 80 lat.

- Z przykrością informujemy, że w wieku 80 lat zmarł Andrzej Mrozek – aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, absolwent PWSFTiTV w Łodzi. Z naszym Teatrem związany był przez ponad 30 lat. W styczniu 2011 r. został odznaczony medalem Gloria Artis. Z żalem i smutkiem żegnamy Artystę i Kolegę, pamiętając Jego charakterystyczną postać i sceniczne kreacje. Rodzinie i bliskim składamy głębokie wyrazy współczucia - napisała na Facebooku Dyrekcja i Zespół Teatru Polskiego we Wrocławiu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wiadomości o odejściu aktora wstrząsnęły fanami

Wybitny aktor teatralny i filmowy w latach 80. występował w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu i Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi. W trakcie swojej kariery zawodowej zagrał ponad sto ról w teatrze, filmie, telewizji oraz radiu. Współpracował z najlepszymi reżyserami, m.in. Jakubem Rotbaumem, Krystyną Skuszanką, Andrzejem Wajdą, Jerzym Krasowskim, Moniką Strzępki, Henrykiem Tomaszewskim, Jerzym Grzegorzewskim, Krystianem Lupą, Janem Szurmieją czy Pawłem Miśkiewiczem.

Dzisiaj grzeje: 1. Krakowscy naukowcy ogłaszają przełom w poszukiwaniu leku na Covid-19. Pomogło niepozorne zwierzę

2. Media dotarły do sąsiadów Szumowskiego. Na jaw wyszła cała prawda na temat Ministra Zdrowia

Widzowie mogą kojarzyć charakterystyczne postacie, stworzone przez niego m.in w takich filmowych produkcjach, jak "Sami Swoi", "Kobieta Samotna", "Marcowe Migdały" czy "Popielec". Na ekranach telewizorów po raz ostatni pojawił się w 2007 roku w serialu "Świat według Kiepskich".

- Z głębokim żalem żegnamy wybitnego aktora Teatru Polskiego we Wrocławiu, Andrzeja Mrozka. Ten zdolny absolwent łódzkiej Filmówki do naszego zespołu trafił w roku 1963, po sezonie spędzonym w Zielonej Górze i grał na naszych scenach do końca swojej aktorskiej kariery w roku 2010  - można przeczytać w w oświadczeniu teatru.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy świadczące o chorobie tarczycy. Nigdy ich nie lekceważ
  2. Zmarła znana polska dziennikarka sportowa. Odeszła w młodym wieku, jej głos znały tysiące
  3. W Polsce sprawdza się włoski scenariusz? Najbliższe dni będą kluczowe
  4. Dorota Szelągowska drży w obawie o życie syna. "Nie będę posyłać go na śmierć"
  5. Już nie ma złudzeń. Łukasz Szumowski i szef KPRM zabrali głos w sprawie Wielkanocy
  6. Ważne dla wszystkich. Jutro Lidl, Biedronka, Dino, Żabka i Kaufland będą pracować inaczej niż zwykle

źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News