Wiadomości, nagła konferencja
Pixabay.com Наркологическая Клиника
Weronika Wasiak - 3 Listopada 2020

Nagła konferencja ministra zdrowia. Mamy potwierdzenie, od dziś nowa strategia walki z pandemią w całej Polsce

Niepokojące wiadomości właśnie przedostały się do mediów. Niestety, minister wszystko potwierdził podczas ostatniej konferencji.

Najnowsze wiadomości mogą wzbudzić spory niepokój w opinii publicznej. W najmniej spodziewanym momencie poinformowano o zwołaniu konferencji prasowej z udziałem ministra zdrowia i szefa KPRM. Podczas spotkania z reporterami padły fatalne słowa.

Pod osłoną nocy zapadła decyzja, nowy nakaz został wprowadzony. Obowiązuje od dziśPod osłoną nocy zapadła decyzja, nowy nakaz został wprowadzony. Obowiązuje od dziśCzytaj dalej

W ostatniej chwili zwołano konferencję. Minister przekazał niepokojące wiadomości

O godzinie 16:00 3 listopada rozpoczęła się konferencja prasowa z udziałem ministra-członka Rady Ministrów Michała Dworczyka, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz sekretarza stanu Piotra Müllera.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

O spotkaniu poinformowano zaledwie godzinę wcześniej. Z kolei w mediach zaczęły pojawiać się niepotwierdzone doniesienia, z których wynikało, że ministrowie mają mówić o bieżących sprawach dotyczących epidemii koronawirusa w Polsce, a także o aktualnych wydarzeniach politycznych.

Przypomnijmy, że dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 19 364 nowych przypadkach zarażenia COVID-19 i śmierci 227 pacjentów, a 31 z nich nie miało chorób współistniejących.

Tymczasem, podczas konferencji, minister Adam Niedzielski przekazał, że rząd zamierza odtworzyć bazę izolatoriów z początku epidemii i podkreślił, że celem jest 10 tysięcy łóżek.

- Przesłanką do podsumowania strategii działań jest dzisiaj wydanie przez nas kolejnej edycji strategii, to już wersja 3.0. Ona od dzisiaj od południa jest dostępna na stronach internetowych Ministerstwa Zdrowia - mówił Adam Niedzielski.

- Chcemy teraz rozbudować ten fundament - podstawową opiekę nad pacjentem covidowym - to chociażby izolatoria. Naszym celem jest dojście do 10 tys. łóżek w izolatoriach, żeby zwiększyć możliwości wypisywania pacjentów ze szpitali covidowych - dodał.

Dzisiaj grzeje:

1. Będą dzwonić od 9:00 do 20:30. Telefon trzeba odebrać, wiemy o co chodzi, bardzo ważne

2. Wprowadzą zakaz wychodzenia z domu? Niepokojące słowa ministra, Polacy mogą wkrótce dotkliwie odczuć pandemię

3. Stan wyjątkowy w Polsce zostanie wprowadzony? Szef MON zabrał głos w sprawie

Ponadto, rząd zadecydował o wprowadzeniu opieki domowej dla chorych na COVID-19

- Chcemy wprowadzić też system opieki domowej nad pacjentem covidowym. W Małopolsce będziemy prowadzili pilotaż z wykorzystaniem pulsoksymetru, który razem z telefonem i aplikacją będzie systemem pozwalającym na opiekę nad pacjentem - wyjaśniał.

Minister poinformował również o zmianach dot. kwarantanny. Od teraz kierowane będą na nią wszystkie osoby mieszkające na co dzień z osobą, u której potwierdzono zarażenie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Ogromna rewolucja w Poczcie Polskiej. Zmiany dotrą do wielu miast. Koniec z długimi kolejkami?
  3. Gessler podała najlepszy przepis na pierogi ruskie. Można je zjeść tylko w jednym miejscu w Polsce
  4. Tadeusz Rydzyk zaczął sprzedawać mąkę. Nie do wiary, ile życzy sobie za kilogram
  5. TVN pilnie ostrzega, zacznie się już we wtorek. Lepiej nie wychodzić z domów
  6. Nagrał, co Żandarmeria Wojskowa wyrabia na cmentarzu. Burza w sieci po publikacji filmu
  7. Ministerstwo edukacji wydało niespodziewany komunikat. Chodzi o protesty, będą konsekwencje
  8. Olaf Lubaszenko przeszedł metamorfozę. Nie przypomina już siebie, fani są zachwyceni i porównują go do Eltona Johna
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: TVP Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News