Decyzja zapadła, pojawiły się pierwsze ustalenia. Wszystko zacznie się już we wtorek

Decyzja zapadła, pojawiły się pierwsze ustalenia. Wszystko zacznie się już we wtorek Źródło: pikio.pl

Wiadomości z ostatniej chwili: właśnie zapadła decyzja. Pojawiły się już pierwsze ustalenia. Jak wiadomo, wszystko rozpocznie się już w najbliższy wtorek.

Wiadomości właśnie pojawiły się w mediach. Okazuje się, że zapadła ważna decyzja, a wszystko rozpocznie się już we wtorek. Sytuacja wymaga natychmiastowego podejmowania działań. Nie można było zwlekać z podjęciem tej decyzji. 

Wiadomości z ostatniej chwili: zapadła ważna decyzja

Dziennikarze RMF FM opublikowali wiadomości z ostatniej chwili. Zgodnie z nimi zapadła ważna decyzja, na którą czekało wiele osób. 

- We wtorek ruszy budowa mostu pontonowego na Wiśle, który będzie podtrzymywać rurociąg odprowadzający ścieki do warszawskiej oczyszczalni "Czajka" - informuje wojsko. Budowa potrwa do czwartku - przekazano na Twitterze. 

Przypomnijmy, do awarii oczyszczalni "Czajki" doszło w ubiegłym tygodniu. Zgodnie z oficjalnymi informacjami, uszkodzony został ten sam fragment, co w listopadzie ubiegłego roku. Już podczas poprzedniej awarii na Wiśle pracowano przez wiele tygodni, by usunąć szkody. Teraz wiadomo już, że w trybie pilnym odbędzie się budowa rurociągu odprowadzającego ścieki. Jak można było się dowiedzieć, budowa będzie trwać do czwartku. Jednak to nie wszystkie prace, jakie prowadzone będą na Wiśle. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wiadomości z "Czajki" 

Wczoraj odbyło się kolejne spotkanie w sprawie działań, jakie miały zostać podjęte w celu zminimalizowania skutków awarii. Po spotkaniu przedstawiono harmonogram działań. Jak wiadomo, powstać ma most pontonowy z rurociągiem, dzięki czemu nieczystości nie będą już wpadać do Wisły. Zgodnie z oficjalnymi informacjami jego budowa trwać może do pięciu tygodni. Równocześnie, prowadzone będą przewierty pod rzeką, w których miejscu zamontowane zostaną stalowe rury, którymi przesyłane będą tymczasowo ścieki. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ogromne zmiany w 500 plus, oprócz dzieci dostaną też inni. Ponad 10 mln Polaków otrzyma pieniądze

2. Miejsca w żłobkach tylko dla zaszczepionych dzieci? Słowa Ministra Zdrowia wywołały poruszenie wśród rodziców

3. O nagraniu mówią już tysiące internautów. Porażające sceny w miejskim autobusie

- Zrzut ścieków jest 10 km poniżej naszych ujęć. Nie ma możliwości, aby woda została skażona. Czujemy jednak się odpowiedzialni za to, aby minimalizować ryzyko pogorszenia jakości wody w dalszym biegu Wisły - zdradziła po spotkaniu szefowa Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Minister Zdrowia zabrał głos. Powiedział o ponownym zamknięciu kraju
  2. Dramat dzieci i rodziców. Najgorsze wiadomości nadeszły z samego rana
  3. Robert Lewandowski nie ukrywa, dlaczego nie ochrzcił córki. Miał ważny powód
  4. Widzowie nie mieli pojęcia, prawda była ukrywana. Chodzi o Bandziorka z "Chłopaków do wzięcia"
  5. Legendarny gwiazdor disco polo trafił do szpitala. Przeszedł poważną operację

Źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News