Nie żyje kultowa polska artystka. Nieprzerwanie przez 62 lata słuchaliśmy jej w radiu

Nie żyje kultowa polska artystka. Nieprzerwanie przez 62 lata słuchaliśmy jej w radiu Źródło: pikio.pl

Wiadomości o śmierci kultowej polskiej artystki dotarły dzisiaj do mediów. Przez 62 lata udzielała się w radiu, wiele starszych osób na zawsze zapamięta jej głos. To ogromna strata dla wszystkich Polaków.

Smutne wiadomości obiegły dzisiaj polskiej media. Zmarła kultowa artystka, która przez 62 lata umilała Polakom czas w radiu. Szczególnie pamiętają ją starsi widzowie - była jedną z radiowych gwiazd PRL.

Smutne wiadomości o śmierci gwiazdy PRL

Ludimiła Łączyńska zmarła dzisiejszego dnia w wieku 96 lat. Przez ponad 60 lat udzielała się w Polskim Radiu, gdzie odgrywała kultową rolę Jadwigi Matysiak w słuchowisku "Matysiakowie". Szczególnie będą ja opłakiwać słuchacze, którzy pamiętają Polskę przed transformacją ustrojową w 1989 roku - w okresie PRL była prawdziwą gwiazdą radia.

Urodziła się w 1923 roku w Lublinie. Szkołę Teatralną skończyła w Warszawie, a w 1953 roku rozpoczęła współpracę z Polskim Radiem w którym pracowała aż do końca swojego długiego, bo 96-letniego życia. W 2001 roku za zasługi odznaczono ją Orderem Odrodzenia Polski. Otrzymywała także nagrody od Teatru Polskiego Radia za całokształt kariery.

O odejściu Ludimiły Łączyńskiej poinformowano na oficjalnym Facebooku Polskiego Radia. W sierpniu zostaną na antenie tej stacji wyemitowane kolejne odcinki słuchowiska, do którego nagrania zakończono jeszcze przed śmiercią gwiazdy. Dla fanów jej talentu będzie to niewątpliwie poruszające doświadczenie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Teatr Polskiego Radia wspomina swoją koleżankę

- Odeszła nasza Wisia, babcia Wisia, bo tak o niej mówiliśmy w radiu. Wielki smutek - napisano na oficjalnym profilu Polskiego Radia.

Na temat śmierci słynnej artystki wypowiedział się także dyrektor Teatru Polskiego Radia, Janusz Kukuła. Wspomina ją jako osobę dobroduszną i piękność lat 50.

- Oglądałem jej zdjęcia z lat 50. To była tak piękna kobieta, wszyscy się w niej kochali. To piękno pozostało w niej na zawsze. Patrzyłem na nią, jak mijają lata, a ona się nie zmienia, a wewnętrznie staje się jeszcze piękniejsza. Była chodzącą dobrocią dla wszystkich, od kierowcy samochodu po ministra, przyjaciółką zwierząt - opowiadał dyrektor.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Królowa Elżbieta zrobiła coś tak szokującego, że król Arabii Saudyjskiej prawie dostał zawału. Pospadacie z krzeseł, gdy się dowiecie, co zrobiła
  2. Przed śmiercią Anna Przybylska miała jedno życzenie. Jej przyjaciółka po latach zdecydowała się o tym opowiedzieć. Będziecie płakać
  3. Pies był uwiązany na łańcuchu przez 10 lat. Jego reakcja, gdy został uwolniony miażdży serce
  4. Ratownicy pogotowia stwierdzili zgon jego córeczki. Sam podjął reanimację, nie mogli uwierzyć w to co się stało później
  5. Kasia powiedziała rodzinie, jak będzie wyglądał jej ślub. Ojciec zerwał z nią kontakt, matka ciągle płacze, a babcia modli się o rozum dla narzeczonego
  6. Uczestnik "Milionerów" kpił sobie z Urbańskiego. Chwilę później stał się pośmiewiskiem całej Polski

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News