Wstrząsające wiadomości z samego rana. 40 osób nie żyje, a kilkadziesiąt jest rannych po zrzuceniu bomb w Libii

Wstrząsające wiadomości z samego rana. 40 osób nie żyje, a kilkadziesiąt jest rannych po zrzuceniu bomb w Libii Źródło: .

Wiadomości z rana są przerażające. Z nocy z 2 na 3 lipca doszło do wielkiego bombardowania ośrodka cywilnego w Libii. Zginęło 40 osób, a kilkadziesiąt jest rannych.

Wiadomości z Libii są wyjątkowo przerażające. W trakcie walk między siłami rządu w Trypolisie, a samozwańczym dyktatorem Chalifem Haftarem, zginęło 40 bezbronnych cywili. Bomby skierowane w stolicę afrykańskiego państwa wybuchły w ośrodku, w którym mieszkali emigranci z ościennych, afrykańskich państw, a także Libijczycy pozbawieni dachu nad głową po "Arabskiej Wiośnie". Konflikt w państwie nie był tak widoczny od czasów dyktatury Muamara Kadafiego.

Wiadomości z rana odbierają dech. Libia zmieni władzę?

Chalif Haftar, uważający sam siebie za dyktatora państwa, od kilku tygodni próbuje przejąć stolicę kraju - Trypolis. Mimo że w stolicy państwa istnieje rząd, na czele którego stoi Fajiz Mustafa as-Saradż, to były generał wojsk Kadafiego uważa się za spadkobiercę dawnej władzy i prowadzi do utworzenia junty wojskowej. Polityk zyskał już poparcie Egiptu i niektórych państw arabskich. Nocne bombardowanie głównego ośrodka miejskiego Libii miało być deklaracją siły, jaką posiada wojskowy.

W trakcie działań przeprowadzonych przez Haftara w nocy z 2 na 3 lipca i prowadzoną przez niego partyzantantkę - Libijską Armię Ludową, zginęło 40 cywili, a kilkadziesiąt osób zostało rannych. 

- Podczas ataku lotniczego na obiekt dla nielegalnych imigrantów na przedmieściach Trypolisu zginęło 40 osób, a 80 odniosło rany - podało we wtorek przed północą ministerstwo zdrowia Libii.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niebezpieczeństwo wojny

Wiele głosów wskazuje na to, że Libia stoi w przededniu wojny domowej. Sam Haftar zgarnia coraz to większe poparcie na wschodzie kraju, a do jego partyzantki dołącza coraz więcej Libijczyków. Z drugiej strony w Trypolisie istnieje rząd posiadający akredytację z Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Haftar uważa, że rząd w stolicy państwa jest czysto marionetkowy i poddańczy Amerykanom i Europejczykom, a sam nazywa ich"terrorystami". W trakcie swoich wieców przekonuje, że to on jest prawowitym przywódcą Libijczyków, a sam zamierza w następnych tygodniach "wyzwolić Trypolis".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat Aleksandry Kwaśniewskiej! Po latach zdradziła bolesną tajemnicę o swoim ojcu i aborcji
  2. Anna Komorowska w dniu ślubu z Bronisławem wyglądała jak milion dolarów! Ujawniono ich zdjęcie ślubne. Nie poznacie prezydenta!
  3. Dominika Gwit wpadła w furię. "Jestem piękną kobietą"; "Mam to w d*pie!"
  4. Gdzie mieszkała Edyta Górniak zanim zdobyła sławę? Bardzo biedne warunki, aż ciężko uwierzyć, że tu dorastała gwiazda
  5. Edyta Jungowska wraca do telewizji! Ale fani Bożenki nie mają powodu do radości
  6. Jak dbać o psy i koty podczas upałów? Jest kilka sprawdzonych sposobów

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News