Wiadomości
publicdomainpictures.net MALIZ ONG
Klaudia Bochenek - 3 Maja 2020

Niewyobrażalna tragedia, nie żyje 47 osób, 75 jest rannych. Dramatyczne wiadomości poruszyły wszystkich mieszkańców Wenezueli

Dramatyczne wiadomości obiegły już wszystkie media. Bilans wskazuje, że zginęło 47 osób, jednak ofiar śmiertelnych może być o wiele więcej. Mówi się o 75 rannych, jednak i tutaj liczba poszkodowanych może wzrosnąć. Służby cały czas ustalają, kim były ofiary.

Wiadomości są dramatyczne - liczba poszkodowanych rośnie z dnia na dzień. Zagraniczne media próbują ustalić jedną właściwą wersję.

Oficjalne wiadomości mówią o co najmniej 47 zabitych

Agencja AFP poinformowała w sobotę 2 maja o masakrze w więzieniu na zachodzie Wenezueli. Agencja powołała się na wenezuelską organizację pozarządową zajmującą się prawami więźniów. W zakładzie karnym Los Llanos w mieście Guanare w piątek 1 maja wybuchł bunt, który przebiegł w najgorszy możliwy sposób.

Majówka 2020, tragiczny finałTragiczny finał majówki. MZ właśnie przekazało wyjątkowo smutne informacjeCzytaj dalej

Oficjalne informacje wskazują na to, że zginęło co najmniej 47 osób, a 75 jest rannych - mniej lub bardziej poważnie. Liczby w najbliższym czasie mogą się jeszcze zmienić. Wenezuelskie Obserwatorium Więziennictwa to, co stało się w Los Llanos określiło tylko jednym słowem: masakra.

Nieoficjalnie: ranny dyrektor więzienia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Znaki zodiaku5 znaków zodiaku o niebywałej urodzie. Ciężko się im oprzeć, wszyscy tracą dla nich głowęCzytaj dalej

Wszystkie ofiary buntu to osadzeni. Wcześniej władze Wenezueli podawały do publicznej informacji, że w zakładzie karnym miało dojść do próby ucieczki oraz do zakłócenia porządku publicznego. Nieoficjalne wieści wskazują też na to, że ranny został dyrektor więziennej placówki. Nieco inne spojrzenie na sprawę rzuca Maria Beatriz Martinez z Wenezuelskiego Obserwatorium Więziennictwa, która twierdzi, że żadna próba ucieczki nie miała miejsca. Według niej osadzeni zbuntowali się, ponieważ pozbawiono ich dostępu do pożywienia.

Dzisiaj grzeje:

1. Nikt się nie mógł spodziewać. TVN pokazał, jak operowali Pawła Królikowskiego, porażające sceny
2. Komunikat Ministerstwa Zdrowia o kolejnym etapie znoszenia ograniczeń. Jest ważna uwaga

Jak się okazuje, krwawy bunt mógł być skutkiem wprowadzenia obostrzeń przez koronawirusa. W związku z epidemią wenezuelskie władze z obawy przed wzrostem zakażeń mocno ograniczyły jakiekolwiek wizyty rodzin z osadzonymi. To właśnie krewni zaopatrywali swoich bliskich w jedzenie oraz chociażby potrzebne niektórym leki. Ograniczenia wprowadzono też z powodu liczby osadzonych - zakład karny Los Llanos jest zbudowany jedynie dla 750 osób, a przybywa w nim minimum 2,5 tys. więźniów. Łatwo wyobrazić sobie, że jedna osoba zakażona mogłaby przyczynić się do zachorowania, a nawet zgonów kilkuset kolejnych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Marta spędziła 3 lata w prawdziwym piekle. "Jak można zgwałcić żonę? To mi się należy"
  2. Druzgocące słowa Adama Małysza. Skoczek ostrzegł wszystkich Polaków, mocne przesłanie
  3. Wykryto duże ognisko zakażeń w polskim mieście. Sanepid ostrzega, może być jeszcze gorzej
  4. Media obiegły kontrowersyjne słowa Benedykta XVI. Franciszek się wścieknie?
  5. Wyszło na jaw, dlaczego żona Hołowni nie chodzi do kościoła. Chodzi o jej wiarę
  6. Wyrzucanie liści kalafiora jest 1 z największych błędów popełnianych przez niemal wszystkich. Można je spektakularnie wykorzystać

Krzysztof RutkowskiRutkowski ujawnia porażającą prawdę o poszukiwaniach Kacperka. Bardzo ostre słowa o policji i sądzieCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News