Najgorsza z wiadomości obiegła media, choroba okazała się silniejsza. Niestety, nie żyje

Najgorsza z wiadomości obiegła media, choroba okazała się silniejsza. Niestety, nie żyje Źródło: Unsplash Joanna Kosinska

Wiadomości o jego śmierci dotknęły wiele osób. Odeszła wyjątkowa postać, która z pewnością zostanie zapamiętana przez cały świat. Powodem była ciężka choroba, która powoli go wyniszczała.

Wiadomości o odejściu tego wyjątkowego mężczyzny zasmuciły cały świat. Po długiej walce ze straszną chorobą jego organizm nie mógł już dłużej wytrzymać i skapitulował. Nowotwór zabrał z tego świata postać, która na długo pozostanie w pamięci. 

Artysta o niezwykłym życiorysie

Wiadomości o śmierci tego wyjątkowego artysty obiegły cały świat. Nie ma wątpliwości, że jego osiągnięcia zostaną na długo zapamiętane. Wielu ludzi podziwiało tego mężczyznę i jego sztukę. Zdaniem ekspertów największe dzieła stworzył w latach 60. i 70. Jednak jego późniejsze poczynania pokochało wielu miłośników fotografii i performance'u. 

Mężczyzna urodził się w niemieckim Solingen w 1943 roku. Po ukończeniu studiów z fotografii przemysłowej i drukarskich technik fotograficznych postanowił przeprowadzić się do Amsterdamu. Miał wówczas 25 lat i chciał zmienić swoje życie. Największy przełom w jego twórczości nastąpił w 1976 roku, kiedy poznał pewną niezwykłą kobietę, z którą stworzył dzieła głośno komentowane na całym świecie. Artysta zyskał wtedy dużą sławę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Smutne wiadomości łamią serca ludzi na całym świecie

W 1976 roku mężczyzna występujący pod pseudonimem Ulay poznał wyjątkową artystkę. Marina Abramović wywarła na niego ogromny wpływ. Żyli i tworzyli razem przez 12 lat. Zagadnienia, jakie podejmowali w swojej sztuce, to głównie ego i tożsamość artystyczna. Para twórców wywołała spore kontrowersje. Ubierali się i zachowywali jak bliźniaki. Sami określali siebie jako jedno ciało o dwóch głowach. 

Ich najgłośniejszym dziełem było przemierzenie osobno Wielkiego Muru Chińskiego. On rozpoczął wędrówkę od jednej strony, a ona od drugiej. Mieli spotkać się na środku. Wędrówka trwała aż 90 dni. Po zakończeniu tej rozłąki para miała zamiar pobrać się na Murze. Niestety to nie nastąpiło. Kiedy w końcu stanęli naprzeciwko siebie artysta pocałował kobietę w dłoń i ją przytulił. Okazało się, że podczas wędrówki zdradził ją z kobietą spotkaną po drodze. Tak zakończył się ich związek i współpraca artystyczna. Dopiero niedawno dawna para doszła do porozumienia. Artyści znów zostali przyjaciółmi. Ich szczęście zostało przerwane przez śmierć.

Dzisiaj grzeje: 1. Na co naprawdę zmarł Paweł Królikowski? Długo wszyscy byli w błędzie, prawdziwa przyczyna była koszmarna

2. Nowe informacje o pogrzebie Pawła Królikowskiego. Aktor zostanie uhonorowany jak najważniejsze osoby w kraju

Ulay był z pewnością niezwykłym artystą, który przez wielu zostanie na długo zapamiętany. Odszedł, jednak jego sztuka wciąż żyje w wielu sercach. Wiadomości o jego śmierci obiegły cały świat. Przekazał je reprezentujący go właściciel londyńskiej galerii. Marina Abramović umieściła na portalu społecznościowym wpis upamiętniający tego wyjątkowego artystę. W żalu łączy się z nią kilkadziesiąt tysięcy internautów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Większość osób od razu wyrzuca skórki po bananach, a to duży błąd. Mają wiele zastosowań
  2. Życiowa szansa Adama Kownackiego. Polski bokser o krok od hitowej walki
  3. Małgorzata Rozenek przyłapana. Jest w ciąży, jak mogła tak załatwić męża?
  4. Uwielbiany gwiazdor "Rancza" otarł się o śmierć. Ukrywał wszystko, dopiero teraz zdecydował się ujawnić
  5. Przez lata więził ją w piwnicy, gwałcił i maltretował, a na piętrze wiódł normalne życie. Zdjęcia jej "więzienia" przyprawiają o ciarki
  6. Nasze mamy i babcie całe życie źle lepiły pierogi. Jest nowatorski, łatwiejszy i pyszniejszy sposób

Źródło: TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News