Niestety, nagła śmierć zabrała wybitnego profesora. Zostanie zapamiętany za swoje zasługi

Niestety, nagła śmierć zabrała wybitnego profesora. Zostanie zapamiętany za swoje zasługi Źródło: .

Wiadomości o śmierci cenionego profesora wstrząsnęły naukowym światem w Polsce. Współpracownicy i studenci mężczyzny nie mogą uwierzyć w to, co się stało.

Wiadomości o śmierci profesora obiegły krajowe media, polskie kręgi naukowe są w żałobie. Wybitny naukowiec odszedł nagle, nikt się tego nie spodziewał. Mężczyzna był związanym m.in. z Uniwersytetem Jagiellońskim, jego pogrzeb zaplanowano na wtorek 4 lutego.

Wiadomości o śmierci profesora obiegły krajowe media

W środę odszedł profesor Joachim Szulc, ceniony specjalista oraz wykładowca w dziedzinie geologii. Wybitny naukowiec związany był zawodowo m.in z Uniwersytetem Jagielońskim, gdzie w 1984 roku uzyskał stopień doktora, oraz z Państwowym Instytutem Geologicznym. Polskie kręgi naukowe pogrążone są w żałobie, nikt nie spodziewał się tak nagłej śmierci mężczyzny. 

- Był godnym kontynuatorem polskiej, krakowskiej szkoły sedymentologicznej związanej z Uniwersytetem Jagiellońskim, a z pewnością - obok Stanisława Dżułyńskiego - najwybitniejszym jej reprezentantem w zakresie skał węglanowych - można przeczytać na stronie Państwowego Instytutu Geologicznego.

Tytuł naukowy profesora otrzymał w 2009 roku, był wybitnym geologiem, badaczem skał węglanowych oraz jednym z twórców Geoparku Krajowego. Cieszył się ogromnym uznaniem wśród kolegów po fachu oraz wielu pokoleń studentów, których nauczał. 

Wybitny profesor zmarł nagle, nikt nie spodziewał się odejścia mężczyzny

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mężczyzna znany jest nie tylko ze swojej działalności akademickiej, ale również politycznej i społecznej. Był bardzo zaangażowany w sprawy gminy Zawadzkie, przez pięć kadencji zasiadał w radzie miejskiej. Jest również autorem wielu książek i publikacji naukowych dotyczących m.in rejonów Opolszczyzny, z której pochodził. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mocne słowa polskiego podróżnika ws. koronowirusa z Chin. "Pewne jest, że zagrożenie dotrze także do nas"
2. Niestety, nagła śmierć zabrała wybitnego profesora. Zostanie zapamiętany za swoje zasługi

Profesor Joachim Szulc pochodził z Żędowic w powiecie strzeleckim, tam też zaplanowano pogrzeb mężczyzny. Ceremonia odbędzie się we wtorek 4 lutego o godz. 13.00. Rozpocznie się mszą w Kościele Matki Boskiej Bolesnej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ujawnił druzgocące zdjęcia jedzenia z Biedronki. Widać co wycieka, potraktowali go strasznie
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. W sieci pojawiły się wstrząsające zdjęcia z domu opieki. Nie mieści się w głowie, jaka rzecz dzieje się ze schorowaną 80-latką
  4. Genialny trik na rozpoznanie prawdziwego miodu. Potrzebujesz tyko szklanki z wodą, aby poznać, czy nie zostałeś oszukany
  5. Nagle podczas porodu z kobietą stała się porażająca rzecz, natychmiast chwycono aparat. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach [ZDJĘCIE]

źródło: Nowa Trybuna Opolska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News