Media przekazały najgorszą wiadomość. Zmarł uwielbiany ksiądz dyrektor, Polacy w żałobie

Media przekazały najgorszą wiadomość. Zmarł uwielbiany ksiądz dyrektor, Polacy w żałobie Źródło: pikio.pl

Dzisiaj z samego rana media obiegły smutne wiadomości. Okazuje się, że nie żyje uwielbiany przez wielu Polaków ksiądz, który pełnił funkcje dyrektorskie.

Przekazano z rana wiadomości o śmierci znanego księdza. Kapłan w trakcie swojej posługi pełnił bardzo ważną funkcję dyrektora, ostatnio zajmował się muzeum poświęconemu osobie Jana Pawła II. Jak podała diecezja, duchowny zmarł z powodu choroby.

Smutne wiadomości dla wiernych. Nie żyje znany ksiądz

Archidiecezja Krakowska przekazała dzisiaj informacje o śmierci księdza doktora Jacka Pietruszki, który w muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach był dyrektorem. Pracę w muzeum poświęconym polskiemu papieżowi rozpoczął w 2013 roku.

Duchowny urodził się w 1967 roku. Zmarł w nocy, w wieku 52 lat. Święcenia kapłańskie przyjął w 1991 roku z rąk kardynała Franciszka Macharskiego. Ksiądz Jacek Pietruszka w trakcie swojej posługi współpracował m.in. z krakowskim Muzeum Katedralnym i Archiwum Kapituły Metropolitalnej.

Ksiądz był związany z muzeum Jana Pawła II

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kapłan, gdy rozpoczynał pracę w wadowickim muzeum, objął funkcję dyrektora od spraw organizacyjnych. Radził sobie na tyle dobrze, że już dwa lata później zasiadł na głównym fotelu dyrektorskim. Muzeum zostało utworzone we współpracy z ministrem kultury, gminą Wadowice, województwem małopolskim oraz archidiecezją Krakowską. W ten sposób dom, w którym w 1920 roku urodził się Karol Wojtyła, stał się muzeum.

Dzisiaj grzeje: 1. Była najpiękniejszą gwiazdą PRL-u. Choroba męża zrujnowała jej życie
2. Odmówił spotkania z Andrzejem Dudą i jeszcze publicznie go upokorzył. Wizytę w Holandii prezydent zapamięta na długo

- Za każdą dobrą radę, każde dobre słowo, za każdy uśmiech. Dziękujemy! Będziemy pamiętać - napisano na profilu muzeum. Wcześniej dyrekcja i pracownicy muzeum prosili o modlitwę za księdza, aby zapewnić mu wsparcie duchowe w chorobie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rewolucyjna waloryzacja emerytur. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł do ręki!
  2. Nie żyje wybitna Polka. O jej śmierci poinformował Andrzej Duda
  3. Panna młoda wjechała do kościoła na wózku. Nagle przed ołtarzem stał się prawdziwy cud, wszyscy przecierali oczy ze zdumienia
  4. Gosia ma 6 lat, przeszła 16 chemioterapii i poparzyła przełyk setkami tabletek. Nowotwór wykańcza ją w zastraszającym tempie, rodzice błagają o pomoc
  5. To nagranie ma 6 milionów wyświetleń, internauci płaczą ze śmiechu. Ogromny pitbull przekrada się obok kotka, bo boi się go obudzić

Źródło: RMF 24

Następny artykuł