Nie żyje były reprezentant kraju, kilkukrotny mistrz Polski. Miał tylko 56-lat

Nie żyje były reprezentant kraju, kilkukrotny mistrz Polski. Miał tylko 56-lat Źródło: unsplash/Anjo_Antony/

Tragiczne wiadomości obiegają Polskę od samego rana. Aż trudno uwierzyć, że musieliśmy pożegnać wielkiego sportowca i to w wieku zaledwie 56 lat.

Wstrząsające wiadomości docierają do coraz szerszego grona miłośników zapasów. Nikt nie spodziewał się, że tak nagle odejdzie kilkukrotny mistrz Polski. Pojawiły się informacje ukazujące potworną prawdę na temat przyczyny zgonu. Okazuje się, że ostatnie lata były dla niego wyjątkowo ciężkie. 

Tragiczne wiadomości obiegają media. Nie żyje 56-letni mistrz kraju 

Mieczysław Tracz miał zaledwie 56 lat, liczne osiągnięcia za sobą i otwarte drzwi na kolejne. Był kilkukrotnym złotym medalistą mistrzostw Polski oraz czołowym zapaśnikiem świata w latach 80.

Jak możemy się dowiedzieć, sportowiec zmarł nagle z 1 na 2 września. Pierwsze oficjalne informacje o jego śmierci podał Polski Związek Zapaśniczy. Z medialnych doniesień wynika, iż Tracz od 8 lat zmagał się z ciężką chorobą, a dokładniej nowotworem jelita grubego, który stopniowo pozbawiał go sił.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Wielka strata dla świata sportu 

56-latek był świetnym sportowcem, który przez lata odnosił zdumiewające sukcesy. Za pośrednictwem postu, opublikowanego na Facebooku, możemy przypomnieć sobie kilka z jego najważniejszych zasług, którym zawdzięczał swoją owocną karierę. 

Dzisiaj grzeje: 1. Agnieszka Woźniak-Starak podjęła kluczową decyzję. Jest szczery komentarz dyr. TVN dot. jej przyszłości

2. Tusk: Hejt i upokorzenie, to sposób na rządy obecnej władzy, a nie odosobnione przypadki

- Reprezentował barwy najpierw LKS Agrosu Żary, zaś od 1977 WKS Śląska Wrocław. Trzykrotnie, w latach 1983, 1984 (w wadze koguciej) i w 1988 (w wadze piórkowej), zdobył złoty medal mistrzostw Polski. Za zajęcie czwartego miejsca na mistrzostwach Europy w 1985 rok później został wybrany Mistrzem Sportu. W 1987 na mistrzostwach świata został sklasyfikowany na siódmej pozycji. W następnym roku na Igrzyskach Olimpijskich w Seulu dotarł do trzeciej rundy, w której uległ przyszłemu mistrzowi olimpijskiemu Kamadirowi Madżidowowi z ZSRR. W tym samym roku na mistrzostwach Europy zajął piątą lokatę - czytamy we wpisie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Co mówi o tobie twój kolor oczu? Nic nie przygotowało was na to, czego się dowiecie
  2. Kaszpirowski osiągnął spektakularny sukces i nagle zniknął. Aż trudno uwierzyć w to, co się z nim stało
  3. Żona przypadkiem odkryła, że jest na nagraniach w telefonie męża. Wylądował w więzieniu
  4. Zmarłą na raka babcię pochowali z telefonem. Po 3 latach odebrali SMS-a, treść wywołała poruszenie
  5. Gwiazda TVN pierwszy raz powiedziała o pogrzebie Piotra Staraka. Przekazała, co w najbliższych dniach planuje rodzina zmarłego

Źródło: facebook 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News