Wiadomości o śmierci Stanisława Michela
Pikio.pl
Monika Majko - 2 Lipca 2020

Tragiczna wiadomość, ogromna strata. Nie żyje Stanisław Michel

Wiadomości o śmierci mężczyzny obiegły krajowe media, nie żyje Stanisław Michel, wybitny architekt gdański. W chwili śmierci miał 93 lata, smutne informacje pogrążyły w żałobie wiele osób.

Wiadomości o śmierci Stanisława Michela obiegły krajowe media, słynny gdański architekt w chwili śmierci miał 93 lata. Tuz przed odejściem zasłużonego mężczyznę odwiedziła prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz. Informacje o śmierci architekta zasmuciły wiele osób.

Wiadomości o śmierci Stanisława Michela obiegły krajowe media

Nie żyje Stanisław Michel, słynny pomorski architekt, który niemal całe życie związany był z Gdańskiem. Mężczyzna odszedł 1 lipca 2020 roku, miał 93 lata. Smutne informacje o jego śmierci obiegły krajowe media, za pomocą Facebooka przekazał je dyrektor Muzeum Gdańska, Waldemar Ossowski.

Michał Wiśniewski się wkurzyłPorażające nagranie wyciekło do sieci. Wiśniewski jeszcze nigdy nie był tak wkurzony, poleciały niecenzuralne słowaCzytaj dalej

- Smutna wiadomość z samego rana, zmarł Stanisław Michel, architekt jakże zasłużony dla Gdańska, który stworzył projekty budowy i odbudowy ponad stu kamienic, w tym około 90 w obrębie gdańskiego Głównego Miasta, a także koncepcję odbudowy i dostosowania do celów muzealnych Domu Uphagena. Wyrazy współczucia dla najbliższych - napisał na Facebooku Waldemar Ossowski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kora grób rocznicaZbliża się 2. rocznica śmierci Kory. Widok jej grobu zwala z nóg, ciężko uwierzyć co zrobili faniCzytaj dalej

Stanisław Michel przyszedł na świat w 1927 roku, a do Gdańska przyjechał z Lublina w czerwcu 1945 roku. Rozpoczął studia na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej, później z uczelnią związany był również zawodowo. W latach 1953-1958 był wykładowcą w Katedrze Rysunku, Malarstwa i Rzeźby Politechniki Gdańskiej.

Wiadomości o śmierci słynnego architekta przekazał dyrektor muzeum Gdańska

Tuż po ukończeniu studiów mężczyzna włączył się w ruch odbudowy Gdańska ze zniszczeń wojennych, później stał się jednym z naczelnych projektantów w biurze Państwowego Przedsiębiorstwa Projektowania Budownictwa Miejskiego "Miastoprojekt Gdańsk".

- Do jego projektów historycyzujących należy między innymi 12 kamienic w kompleksie „Stągiewna” na Wyspie Spichrzów [...] czy siedziba gdańskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia przy Podwalu Staromiejskim. Stworzył także wiele projektów modernistycznych, m.in. budynek Domu Rzemiosła, siedziby Rolniczej Kasy Ubezpieczeniowej, pawilon handlowy przy Kartuskiej, słynny wieżowiec Olimp - powszechnie znany jako Dolarowiec, dom kultury na Oruni, czy kompleks biurowy Artus Park. Zaprojektował 12-budynkowe osiedle punktowców w Gdańsku-Oruni i dziesięć budynków mieszkalnych na Osiedlu Społecznym w Gdańsku - przekazano we wspomnieniu architekta na portalu Gdansk.pl.

Dzisiaj grzeje:

1. Największa gwiazda polskiego kabaretu błaga o pomoc. Chodzi o jego partnerkę, wyjątkowo smutne

2. Nie żyje ekspedientka zakażona koronawirusem. Sanepid szuka klientów

Stanisław Michel w 2017 roku został uhonorowany tytułem "Zasłużony w Historii Miasta Gdańska". Niedługo przed śmiercią wizytę cenionemu architektowi złożyła również prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz. Śmierć mężczyzny to wielka strata dla całej gdańskiej społeczności.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Turyści spojrzeli na paragon i zrzedła im mina. 200 zł za kebaba i 35 zł za kawę, wakacyjne ceny w znanym hotelu zapamiętają do końca życia
  2. Robert Lewandowski coraz bliższy końca kariery? Słowa piłkarza nie pozostawiają wątpliwości
  3. Polskę obiegły tragiczne informacje. Nie żyje zasłużony działacz "Solidarności"
  4. Koniec uwielbianej przez Polaków stacji. Po 18 latach kanał przestanie istnieć
  5. Tata zrobił sobie piękne zdjęcie z dziećmi. Chwilę później wszyscy nie żyli, porażający powód tragedii
  6. Grób aktorki ”Czterdziestolatka” jest w strasznym stanie. Aż łzy napływają do oczu, przykro patrzeć

Big BrotherBył gwiazdą pierwszego "Big Brothera". Ciężko uwierzyć, jak dzisiaj wygląda jego życie, niebywałe doniesieniaCzytaj dalej

Źródło: Gdańsk.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News