Kolejne zgony zarażonych w Polsce. Jedna z ofiar nie miała chorób współistniejących

Kolejne zgony zarażonych w Polsce. Jedna z ofiar nie miała chorób współistniejących

Wiadomości, które dotarły z Ministerstwa Zdrowia nie są najlepsze. Resort poinformował właśnie o kolejnych przypadkach śmierci osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Wiadomości przekazane przez Ministerstwo Zdrowia nie są dobre. Dane, które właśnie usłyszała opinia publiczna mogą zaniepokoić wiele osób.

Wiadomości o zgonach pacjentów

Wiadomości o zgonie dwóch kolejnych pacjentów pojawiły się na Twitterze resortu. W raporcie prezentowanym przez ekspertów pracujących w ministerstwie opublikowano informacje, że zmarły dwie kolejne osoby. Do tragicznego bilansu dołączyli 88-letniej kobieta ze szpitala w Łańcucie, która miała choroby współistniejące oraz 59-letni mężczyzna, który leczony był w szpitalu w Tychach. Ministerstwo nie podało informacji o chorobach, które występowały u drugiego zmarłego pacjenta.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Bilans codziennie się zmienia

Ministerstwo stara się na bieżąco monitorować sytuację, która zmienia się z dnia na dzień. Według najnowszych danych dostępnych na oficjalnych kanałach Ministerstwa Zdrowia obecnie liczba zakażonych koronawirusem wynosi 2633. Natomiast 45 pacjentów zmarło w wyniku choroby COVID-19, którą wirus wywołuje. Obecnie Warszawa pozostaje miastem z największą ilością potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi przypadków, jednak dziś odnotowano bardzo wysoki wzrost liczby zarażonych pacjentów na terenie województwa śląskiego. Łącznie dziś potwierdzono już 79 nowych przypadków.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy obawialiśmy się podobnych informacji. Ministerstwo zdrowia podało do publicznej wiadomości najnowsze dane

2. Pepco wycofuje popularny produkt. Trzeba się go natychmiast pozbyć „Może stwarzać niebezpieczeństwo”

Miały pomóc nowe obostrzenia

W życie weszły już nowe, ostrzejsze zakazy, które jeszcze bardziej zmieniły życie codzienne wszystkich Polaków. Mocniejszymi obostrzeniami zostały objęte sklepy, które zobligowane są do udostępnienia swojego sklepu w konkretnych godzinach tylko dla seniorów. Konieczne jest także korzystanie z rękawiczek w czasie zakupów. Zabroniono gromadzenia się w więcej niż dwóch osób oraz zwiększono konieczną do zachowania odległość między osobami do 2 metrów. Wszystko jednak wskazuje na to, że nadal znajdujemy się przed szczytem zachorowań i liczba pacjentów z potwierdzonym zakażeniem będzie lawinowo wzrastać w najbliższych dniach. Mimo to bardzo ważne jest, abyśmy wszyscy pozostali w domach i ograniczyli kontakt z innymi do niezbędnego minimum. 

Więcej informacji wkrótce.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Główny Inspektorat Sanitarny radzi. Jak bezpiecznie kupować i spożywać pieczywo w czasie epidemii?
  2. Cały świat piłki nożnej płacze po stracie. "Zmarł nasz papież"
  3. Koniec problemów z zakupami i kolejkami. Biedronka i LIDL wprowadzają nowe zasady
  4. Seniorzy nie dostaną emerytury? Zawieszenie świadczenia na czas epidemii coraz częściej proponowane
  5. Młody psiak zaczepiał inne psy w parku. Owczarek niemiecki nie wytrzymał, wszystko się nagrało
  6. Nie mieści się w głowie. Lidl nagle przed świętami po kontrowersyjnej decyzji Biedronki też zmieni godziny otwarcia

źródło: Twitter / Ministerstwo Zdrowia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News