wiadomości nie żyje aktor Robert Hossein
Unsplash.com Autor: Prateek Gautam
Joanna Szwalikowska - 2 Stycznia 2021

Tragiczne wiadomości obiegły media. Nie żyje słynny aktor i reżyser, zmarł dzień po urodzinach

Wiadomości o odejściu francuskiego aktora, reżysera oraz scenarzysty Roberta Hossein'a zasmuciły fanów zagranicznej kinematografii. Artysta zmarł na dzień po swoich 93. urodzinach. Jak wynika z informacji mediów, powodem były zaburzenia oddechowe będące wynikiem zakażenia koronawirusem.

Smutne wiadomości właśnie obiegły media. Znany i uwielbiany francuski aktor zmarł 31 grudnia 2020 roku, dzień po swoich 93.urodzinach. W ciągu lat swojej kariery miał okazję występować u boku takich gwiazd, jak między innymi Brigitte Bardot czy Sophia Loren.

Wstrząsające wiadomości dla fanów kinematografii. Zmarł Robert Hossein

Uwielbiany artysta przyszedł na świat w 1927 roku w Paryżu. Był dzieckiem dwójki artystów - kompozytora i dyrygenta o pochodzeniu azerskim Amina Andre Hosseina oraz aktorki komediowej, Anny Mincovschi, pochodzącej z rodziny żydowskiej.

W charakterze reżysera teatralnego zadebiutował w wieku zaledwie 19 lat. Z kolei w roli aktora filmowego pojawił się na ekranie już rok później. Zagrał wówczas w produkcji pod tytułem „Kulawy diabeł” nakręconej w 1948 roku.

Polska zawodniczka nie żyje. 23-latka zmarła zaraz po Sylwestrze, tragiczne informacjePolska zawodniczka nie żyje. 23-latka zmarła zaraz po Sylwestrze, tragiczne informacjeCzytaj dalej

Sławę na skalę światową zapewniła mu rola w czterech filmach Bernarda Borderiego opowiadających o markizie Angelice - „Markiza Angelika”, „Angelika i król”, „Piękna Angelika”, „Angelika wśród piratów”. Powstały one w latach 1964-68. Aktor wcielił się w nich w rolę hrabiego Tulzy, Joffreya de Peyraca.

Zabójczo przystojny oraz tajemnicy mąż pięknej markizy natychmiast podbił serca fanów w całej Europie. W trakcie całej swojej przeszło 60-letniej kariery scenicznej wystąpił w ponad 100 filmach oraz sztukach. Był bardzo cenionym artystą, który z pewnością zostanie zapamiętany na długie lata.

Z początkiem lat 60. zagrał w produkcji „Odpoczynek wojownika” u Rogera Vadima. Miał tam okazję grać u boku samej Brigitte Bardot. Kilkanaście lat później ponownie z nią zagrał, tym razem w filmie „Gdyby Don Juan był kobietą”. Z kolei w 1961 roku występował w komediodramacie „Madame Sans-Gêne” razem z Sophią Loren.

W 1965 roku zagrał główną rolę w „Wampirze z Düsseldorfu”. Film został wyreżyserowany przez niego samego, a opowiadał prawdziwą historię o najsłynniejszym seryjnym mordercy Europy międzywojennej. Jednym z ostatnich filmów, które miał okazję reżyserować, była ekranizacja powieści „Nędznicy” Hugo Badera.

Robert Hossein miał trzy żony, z którymi doczekał się czwórki synów. Dwaj najstarsi urodzili się w czasie jego pierwszego małżeństwa z Mariną Vlady. Jego drugą żoną była Baroline Eliacheff, z kolei trzecią, z którą pozostał aż do śmierci - Candice Patou.

Odejście tak wspaniałego aktora jest ogromną stratą dla francuskiej kinematografii. Jak wynika z doniesień francuskich mediów aktor zmarł na dzień po swoich 93. urodzinach z powodu zakażenia koronawirusem, który wywołał u niego bardzo poważne zaburzenia oddechowe.

Wiadomości aktor nie żyje

Źródło: Twitter Piotra Zarzeczańskiego (twitter.com redaktorbs)

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Obrazy PikioNiewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Zenek Martyniuk. Widok jego domu wyzwala skrajne reakcjeCzytaj dalej

Źródło: Radio Pogoda, Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News