Prezydent Duda przyznaje: "Sytuacja jest straszna". Zostanie uruchomiona większa niż standardowo pomoc dla poszkodowanych

Prezydent Duda przyznaje: "Sytuacja jest straszna". Zostanie uruchomiona większa niż standardowo pomoc dla poszkodowanych Źródło: youtube.com Prezydent.pl

Wiadomości z południa Polski są dramatyczne 0- Andrzej Duda zapowiedział większą pomoc dla poszkodowanych obywateli. Prezydent odwiedził tereny dotknięte skutkami niedawnych gwałtownych ulew.

Wiadomości z południowej Polski są dramatyczne, sytuacja jest bardzo zła. Andrzej Duda odwiedził tereny dotknięte skutkami gwałtownych ulew i burz, które przetoczyły się nad krajem w ostatnich dniach. Prezydent zapowiedział zwiększenie pomocy skierowanej do poszkodowanych obywateli.

Wiadomości z Podkarpacia są dramatyczne, wiele osób straciło cały dorobek życia

Andrzej Duda odwiedził we wtorek Podkarpacie, rejon najbardziej dotknięty przez ostatnie gwałtowne ulewy i burze, które przetoczyły się nad Polską w minionych dniach. To właśnie tam odnotowano największe straty związane z nagłym atakiem groźnego żywiołu.

- Widok jest wstrząsający, bo domy po prostu zostały zniszczone. Myślę, że niestety część z nich będzie się nadawała do wyburzenia - przekazał Andrzej Duda

Andrzej Duda przekazał dobre wiadomości dla powodzian

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W samej Trzcinicy na 800 domów ponad 200 zostało zalanych. Prezydent Polski zapewnił, że w poszkodowanym w niedawnych ulewach udzielona ostanie wyższa niż standardowo pomoc dla ofiar powodzi. 

- Sytuacja jest straszna. Będzie trzeba tutaj oczywiście uruchamiać większą pomoc niż standardowo przewidziana na wypadek powodzi - poinformował prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Trzcinicy na Podkarpaciu.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Nie żyje człowiek legenda, zasłużony dla Polski. Przykre

2. Jest jednym z najcięższych do wykrycia nowotworów. Lekarz tłumaczy, co powinno zwrócić naszą uwagę

Ponadto Duda przekazał, że we wtorek otrzymał ważne informacje od prezesa PGNiG. Spółka zapowiedziała, że pomoże ofiarom tej powodzi.

- Będą przekazywane dary rzeczowe w postaci sprzętu AGD, który został w większości przypadków całkowicie zniszczony: lodówki, pralki, kuchenki gazowe - wszystko to, co normalnie potrzebne, żeby rodzina, żeby dom mógł funkcjonować - przekazał prezydent.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Włożyła truskawki do miski z octem. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania, nigdy nie zrobi inaczej
  2. Reprezentacja Polski rozegrała pierwszy mecz po pandemii. Prawdziwy pogrom, rywalki bez szans
  3. Współpracownicy Jaworowicz ujawnili całą prawdę o niej. Przed kamerami nie dało się zauważyć, dla niektórych może być wstrząsem
  4. Dramat Królowej życia rozegrał się na oczach widzów. Już nic nie będzie jak kiedyś
  5. Zauważyłeś u sąsiadów deski przykrywające koła aut? Warto zrobić tak jak oni, w okolicy może być poważny problem
  6. Tragedia na północy kraju. Nie żyje dwójka dzieci, rodzeństwo miało tylko 4 i 5 lat


Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News