Setki tysięcy rodaków w żałobie. Odszedł wielki Polak zasłużony dla ojczyzny, media przekazały potwierdzoną wiadomość o śmierci Jana Maruszewskiego

Setki tysięcy rodaków w żałobie. Odszedł wielki Polak zasłużony dla ojczyzny, media przekazały potwierdzoną wiadomość o śmierci Jana Maruszewskiego Źródło: .

Wiadomość, która właśnie obiegła całą Polskę, sprawiła że setki tysięcy rodaków pogrążyło się w żałobie. Nie żyje wielki Polak, którzy w wielkim stopniu zasłużył się dla ojczyzny.

Wiadomość o śmierci Jana Maruszewskiego właśnie pojawiła się w mediach w całym kraju i sprawiła, że setki tysięcy Polaków pogrążyło się w żałobie. Niebywale smutne informacje o odejściu kolejnego bohatera. 

Wiadomość o śmierci Jana Maruszewskiego

Nie żyje Jan Maruszewski. Jeden z ostatnich uczestników Powstania Warszawskiego zmarł w wieku 93 lat. Oficjalnie nie podano do wiadomości publicznej przyczyny śmierci. 

- Na Wieczną Wartę odszedł Pan Jan Maruszewski „Janusz" (1926-2020). Miał 93 lata - pojawiła się oficjalna informacja na stronie Muzeum Powstania Warszawskiego na Facebooku. 

Jan Maruszewskich pseudonim "Janusz" był jednym z ostatnich żyjących żołnierzy batalionu "Zośka", a także jednym z ostatnich żyjących uczestników Powstania Warszawskiego. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wiadomość przygnębiła tysiące osób

Pod postem informującym o śmierci Jana Maruszewskiego pojawiło się wiele ciepłych słów. Polacy na wiadomość o odejściu uczestnika Powstania Warszawskiego zareagowali smutkiem, który sprawił, że wiele osób pogrążyło się w żałobie. 

Wraz z sylwetką Jana Maruszewskiego warto przypomnieć sobie jego słowa, które były wypowiedziane w jednym z ostatnich wywiadów, które udzielił. 

- W dalszym swoim życiu byłem przeciw ustrojowi, jaki panował w Polsce. Nie wstąpiłem do ich partii, mimo bardzo wielu nacisków. I dzięki Panu Bogu przetrzymałem to wszystko! Po wyjściu nie mogłem pracy dostać nigdzie i tak dalej. Musiałem zaczynać od pracy fizycznej. Po dwóch latach ożeniłem się, założyłem rodzinę - wyznał w jednym z ostatnich wywiadów Jan Maruszewski. 

Dzisiaj grzeje: 1. Robiła zdjęcie, gdy doszło do tragedii. Turystka straciła życie, wszystko się nagrało
2. Tragiczny wypadek. Nie żyje polska polityk

Wiadomość o śmierci jednego z najbardziej zasłużonych Polaków przygnębiła wiele osób w kraju i za granicą. Śmierć uczestnika Powstania Warszawskiego zawsze wzbudza niebywały smutek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polka wróciła z Wuhan. Wyjawiła długo ukrywaną prawdę, nagle zaczęła mówić o chińskiej żywności
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. Na stacji benzynowej podszedł do niego pies. Kiedy przeczytał napis na jego obroży, zaniemówił
  4. Jackowski miał wizję o koronawirusie. Łzy pojawiły się w jego oczach, wydarzy się coś jeszcze gorszego
  5. Serialowy Boczek wypowiedział do Grabowskiego prorocze słowa. Wtedy jeszcze nie wiedzieli, że wszystko się spełni

źródło: fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News