Korzystasz z Facebooka? Uważaj, jeśli dostaniesz wiadomość o danej treści, możesz stracić wszystkie pieniądze

Korzystasz z Facebooka? Uważaj, jeśli dostaniesz wiadomość o danej treści, możesz stracić wszystkie pieniądze Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Dostałeś wiadomość o tej treści i korzystasz z Facebooka? Uważaj! Możesz stracić wszystkie pieniądze. Użytkownicy dostają maila, który na pierwszy rzut oka nie wydaje się podejrzany, niesie jednak za sobą olbrzymie niebezpieczeństwo. Należy zachować ostrożność, w przeciwnym razie możemy stracić pieniądze.

Dostałeś wiadomość o takiej treści i masz konto w serwisie Facebook? Lepiej uważaj, mail może zawierać złośliwe oprogramowanie, które zbierze Twoje dane, a nawet pozbawi cię wszystkich pieniędzy z konta. Od niedawna w sieci pojawił się nowy sposób na oszustwo, o którym ostrzegamy. Przestępcy mogą łatwo wykorzystać twój wizerunek i pozbawić cię oszczędności z konta.

Dostałeś taką wiadomość? Lepiej uważaj, złośliwe oprogramowanie pozbawi cię pieniędzy

CERT Polska ostrzega przed  nową kampanię fałszywych wiadomości, dotyczących popularnego serwisu Facebook. Przestępcy z łatwością mogą wykorzystać nasz wizerunek, sugerując konieczność zaakceptowania nowego regulaminu polityki prywatności. W rzeczywistości regulamin wcale się nie zmienił. Należy więc zachować ostrożność w przypadku takich wiadomości. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wiadomość o wprowadzeniu nowego regulaminu ma na celu zachęcenie użytkownika do rzekomego wyrażenia zgody na jego akceptację. Link prowadzi do spreparowanej strony. Dokładne działania przestępców krok po kroku nie zostały jeszcze ustalone, jednak wiadomo, że chodzi o złośliwe oprogramowanie Anubis. Dzięki niemu przestępcy są w stanie uzyskać dostęp do naszych danych.

Dostęp do danych znajdujących się w naszych smartfonach pozwoli przestępcy na uzyskanie dostępu do treści wiadomośći SMS, a nawet danych zapisanych kart płatniczych. Rok temu wykryto ponad 17 tysięcy przypadków ataków przy pomocy wymienionego oprogramowania. Skutki mogą być katastrofalne, możemy stracić wszystkie środki dostępne na koncie w banku.

Dzisiaj grzeje: 1. Bardzo smutna wiadomość, media przemilczały jego śmierć. Na wieczną wartę odszedł wieloletni prezes PSL w strukturach lokalnych

2. Smutne informacje o gwieździe TVN. Dziennikarka zmaga się z rzadką chorobą

W związku z tym apelujemy o zwrócenie szczególnej uwagi na maile o podobnej treści. Często wystarczy zwrócić uwagę na domenę maila, z którego otrzymaliśmy wiadomość. Jeśli wygląda tak "@regulamin-poczty[.]email", lepiej nie klikać w żadne linki w nim zawarte. Oczywiście nawet jeśli w adresie brak powyższego członu, nie musi to oznaczać, że mail jest bezpieczny. Warto zwrócić na to szczególną uwagę i zachować ostrożność.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Skandal, turysta chciał się napić tylko kawy i wody. Wpadł w osłupienie widząc rachunek
  2. Reprezentacja Polski bez selekcjonera. To już oficjalne, podano ostateczny komunikat, kontrakt z PZHL rozwiązany
  3. Brzuch kobiety rósł w nieskończoność. Lekarz zrobił jej USG i stanął jak wryty, pilnie pobiegł po pomoc
  4. 101-letnia babcia usłyszała ulubioną piosenkę i wystrzeliła, jak rakieta. Wszystko się nagrało, jej wyczyny są powalające
  5. Panna młoda zostawiła na ślubie symboliczne miejsce dla nieżyjącego syna. Zobaczyła, kto na nim usiadł i momentalnie zalała się łzami
  6. Smutne kulisy rozstania Rafała i Gabriela z ”Królowych życia”. Sprawa trafiła na policję

Źródło: Dobre Programy PL

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News