Nie mogło być inaczej, przedłużono decyzję o zamknięciu. Media obiegła nieodwracalna decyzja władz obiektu
Pikio.pl
Irmina Jach - 5 Sierpnia 2020

Nie mogło być inaczej, przedłużono decyzję o zamknięciu. Media obiegła nieodwracalna decyzja władz obiektu

Wiadomość, która obiegła krajowe media, jest rozczarowująca dla dużej grupy osób. Niestety, mimo kontrowersji, jakie budzi, jest nieodwołalna. Władze obiektu zdecydowały, że budynek pozostanie zamknięty przez najbliższe miesiące. Spodziewano się takiej decyzji. Powodem jest oczywiście pandemia koronawirusa i trudna sytuacja epidemiologiczna na terenie naszego kraju.

Wiadomość, którą opublikował Uniwersytet Śląski w Katowicach, podzieliła studentów. Ci, którzy mieli nadzieję, że w październiku powrócą na stałe do sal wykładowych, będą rozczarowani. Pozostali będą mogli nadal cieszyć się zaletami wynikającymi z edukacji zdalnej. Rektor uczelni, w rozmowie z gazetą "Super Express" poinformował, że z uwagi na pandemię i gwałtowny wzrost liczby zakażonych w ostatnich dniach i motywuje resort zdrowia do wzmożonych działań, pojęto decyzję o kontynuowaniu zdalnego nauczania w zbliżającym się semestrze zimowym.

Zdjęcie z łąkiNa łące zauważyli dziwne, ogromne twory. Gdy podeszli bliżej, zamarli, natychmiast zrobili zdjęciaCzytaj dalej

Wiadomość Uniwersytetu Śląskiego zszokowała studentów

- Z uwagi na fakt, iż trwa pandemia i sytuacja epidemiologiczna jest cały czas potencjalnie niebezpieczna, a dodatkowo obowiązują nas w dalszym ciągu rygorystyczne wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego odnośnie do prowadzenia zajęć kontaktowych, zakładamy, że większość zajęć w zbliżającym się semestrze prowadzona będzie zdalnie, czyli z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość - poinformował profesor Ryszard Koziołek, rektor Uniwersytetu Śląskiego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Fryzjer przyciął końcówkiPoszła do fryzjera przyciąć końcówki. Gdy zobaczyła, co jej zrobił, nogi się pod nią ugięłyCzytaj dalej

Z oświadczenia władz uczelni wynika, że niemal wszystkie lektoraty, proseminaria, seminaria, ćwiczenia, konwersatoria, zajęć tutoringowe i wykłady będą odbywać się w trybie zdalnym przez cały semestr zimowy. Zaplanowano także naukę w formie kontaktowej, która będzie dotyczyła studentów uczęszczających na laboratoria, ćwiczenia terenowe, praktyki oraz warsztaty. Uniwersytet Śląski nie zamierza jednak zaprzestać działań mających na celu integrację osób, które dopiero podjęły naukę na uczelni.

- Aby zapewnić im choć w części rzeczywistą obecność w uniwersytecie, poznanie środowiska akademickiego oraz integrację z nowymi koleżankami i kolegami, zakładamy, że na każdym kierunku studiów część zajęć będzie prowadzona w formie kontaktowej, nawet jeżeli wszystkie moduły można zrealizować w formie zdalnej - brzmi wiadomość Ryszarda Koziołka.

Dzisiaj grzeje:

1. Wypadek autokaru w popularnym kurorcie. Nie żyje co najmniej 12 osób, kilkudziesięciu rannych
2. Myśleli, że 12-latek ma koronawirusa. Prawda okazała się o wiele gorsza

Studenci pierwszych lat rozpoczną naukę na Uniwersytecie Śląskim w poniedziałek, 12 października. Ich starsi koledzy zaczną uczęszczać na zajęcia tydzień wcześniej, 5 października. Zarówno uczniowie, jak i wykładowcy, którzy zmagają się z dolegliwościami zdrowotnymi lub są w wieku, który rodzi większe ryzyko zakażenia koronawirusem, będą mieli możliwość pracy i studiowania wyłącznie w formie zdalnej. Uniwersytet Śląski chce w ten sposób zminimalizować niebezpieczeństwo wynikające z kontaktów międzyludzkich.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ministerstwo nagle podjęło decyzję. Wszystko odwołane, istniało za duże ryzyko dla życia i zdrowia
  2. Skandal. Napadł prezenterkę w pociągu, chciał ją zgwałcić na oczach 6-letniego syna
  3. Polskę obiegła tragiczna informacja. Nie żyje ważny polski duchowny
  4. Niebywałe, co robi ksiądz z katechetką. Nagranie obiegło całą Polskę
  5. Jarosław Kaczyński nagle przerwał milczenie. Rząd czeka prawdziwa rewolucja, wiemy, co z Mateuszem Morawieckim

Bon turystycznyKażdy rodzic musi wiedzieć. Bon turystyczny ma poważne ograniczenia, mamy listęCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News