Wiadomo kiedy będzie pogrzeb polskiego kierowcy i czy państwo pomoże

Wiadomo kiedy będzie pogrzeb polskiego kierowcy i czy państwo pomoże Źródło: fot. wikimedia

Ciało Łukasza Urbana - polskiego kierowcy, który który został zamordowany przez muzułmańskiego terrorystę w Berlinie znajduje się już w Polsce. Wiadomo również kiedy odbędzie się jego pogrzeb i czy państwo w tym pomoże. 

Polski kierowca, który zginął w zamachu na jeden z berlińskich jarmarków świątecznych został szybko okrzyknięty bohaterem, nie tylko w Polsce ale również i w Niemczech. Polak do ostatniej chwili walczył z muzułmańskim terrorystą i to najpewniej dzięki Urbanowi zginęło o wiele mniej osób niż było to w planach dżihadysty.

Natychmiast po ujawnieniu tych ustaleń niemieckiej policji, w sieci zaczęto organizować zbiórki pieniężne na wsparcie jego żony i 17-letniego syna. Padł również pomysł ze strony niemieckiego społeczeństwa, by wybudować mu pomnik. Z kolei w Polsce pojawiły się prośby o odznaczenie pośmiertne Polaka oraz zorganizowanie mu państwowego pogrzebu.

Właściciel firmy, w której pracował Łukasz Urban poinformował właśnie, że jego pogrzeb odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 12:00 w Kościele w Baniach (woj. zachodniopomorskie).

Wiadomo również, że bohaterski kierowca nie będzie miał państwowego pogrzebu. Zamiast tego - decyzją wojewody zachodniopomorskiego Krzysztofa Kozłowskiego - koszty pochówku zostaną pokryte przez Skarb Państwa.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News