Mimo, że sprawa radykalnego zaostrzenia prawa antyaborcyjnego teoretycznie powinna już się zakończyć to emocje wokół niej wciąż nie słabną. Do mediów przedostały się fragmenty rozmowy jaką przeprowadził ze swoją formacją Jarosław Kaczyński, gdy przekonywał posłów Prawa i Sprawiedliwości do zagłosowania za odrzuceniem obywatelskiego projektu całkowicie zakazującego aborcji i karzącego więzieniem kobiety. 

Udało się dotrzeć do treści rozmowy jakie przeprowadził prezes Prawa i Sprawiedliwości w sprawie obywatelskiego projektu ustawy całkowicie zakazującej aborcji i karzącej więzieniem kobiety, które poddałyby się zabiegowi przerwania ciąży.

Szef obozu władzy miał mówić podczas spotkania klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości o „dyscyplinie moralnej” oraz o tym – w kontekście głosowania za odrzuceniem w całości projektu ustawy – że czasem „trzeba zrobić krok do tyłu, by potem zrobić dwa kroki do przodu”.

Prezes Kaczyński miał również dać swoim posłom do zrozumienia, że w tej bardzo ważnej chwili nie mogą dać się podzielić przez opozycję oraz inne naciskające na nich środowiska i muszą być teraz jedną, silną i zwartą grupą, która zagłosuje tak jak trzeba.

Lider Prawa i Sprawiedliwości ostatecznie przekonał swoich posłów do zagłosowania za odrzuceniem projektu ustawy całkowicie zakazującej aborcji, zapewniając ich, że w zamian rząd Beaty Szydło uruchomi z budżetu środki, które zostaną przeznaczone na wsparcie matek, które rodzą dzieci w trudnych warunkach materialnych.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: 300polityka

...

Zobacz również