Wielka Brytania daje sobie dwa lata na przeprowadzenie do końca procesu wychodzenia z Unii Europejskiej. Oczywiście wszystko będzie miało swoją cenę. Opublikowano właśnie szacunki dotyczącej ceny jaką będą musieli zapłacić za wszystko Brytyjczycy. 

Po przeprowadzonym kilka miesięcy temu ogólnonarodowym referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, przyszedł czas na czyny. Już wiadomo, że cały proces wychodzenia Królestwa ze wspólnoty będzie trwał co najmniej dwa lata. Wiadomo już również ile to wszystko będzie kosztowało i dlaczego tak dużo.

Obliczono, że cały koszt samego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej będzie opiewał na co najmniej 130 milionów funtów (ok.650 milionów złotych).

W ogromnej mierze ta kwota będzie pokrywała koszty zatrudnienia urzędników i ekspertów, którzy będą zajmować się przygotowywaniem wyjścia i samym wyprowadzeniem Wielkiej Brytanii z Unii.

Koszty będą tym większe jeśli brytyjskie władze nie zrezygnują z angażowania w cały proces coraz większej liczby ministerstw i urzędników. Do tej pory postanowiono, że w wyprowadzaniu Królestwa z Unii będą brały udział aż trzy resorty tj. ministerstwo spraw zagranicznych,  handlu międzynarodowego oraz specjalnie utworzony – wychodzenia z UE.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: rmf24