Zdaje się, że amerykańskiej parze prezydenckiej spodobał się pobyt w Polsce. Donald Trump rozmawiał z Andrzejem Dudą i wygłosił gorąco oklaskiwane przemówienie w centrum Warszawy. Jego żona Melania spędziła dzień z polską pierwszą damą Agatą Dudą. Państwo Trump otrzymali także od prezydenta Polski i pierwszej damy prezent.

Dawanie prezentów jest swoistą tradycją podczas oficjalnych wizyt głów państw w obcych krajach. Gdy poprzedni, 44. prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama odbył podróż do Polski otrzymał od Bronisława Komorowskiego pełną kolekcję książek o Wiedźminie.

Prezydent Donald Trump otrzymał coś skrajnie innego. Andrzej Duda wręczył mu prezent od siebie i swojej żony najprawdopodobniej podczas prywatnej rozmowy w Zamku Królewskim.

„Fakt” donosi, iż Trump otrzymał zestaw porcelany, zestaw szachowy oraz album z fotografiami ze swojej młodości. Nie są to byle jakie fotografie, ale wykonane przez światowej sławy polskiego fotografa Czesława Czaplińskiego, który od wielu lat zawodowo zajmuje się fotografowaniem sławnych i możnych tego świata.

źródło: wmeritu.pl

...

Zobacz również