WHO: Nadciąga tajemnicza choroba X. Ma zabić miliony

WHO: Nadciąga tajemnicza choroba X. Ma zabić miliony

Podczas gdy beztrosko korzystamy z dobrodziejstw XXI wieku czeka na nas ogromne niebezpieczeństwo. Wkrótce na świecie pojawi się tajemnicza choroba X, która może zabić milion osób.

Tajemnicza choroba X znajduje się na liście przyszłych zagrożeń ludzkości Światowej Organizacji Zdrowia. Jak ostrzegają naukowcy, może ona wywołać straszliwą epidemię, której, co gorsza, nie będziemy umieli zwalczyć. Co najciekawsze, nie została ona jeszcze odkryta, dlatego roboczo jest nazywana chorobą X. Jest jednak bardzo poważnym, choć hipotetycznym zagrożeniem. Teraz na liście zagrożeń po raz pierwszy, obok takich pozycji jak wirus ebola, zika czy SARS (zespół ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej).

Tajemnicza choroba zabije miliony osób?

Naukowcy podejrzewają, że kolejna wielka epidemia będzie czymś, czego dotąd nie znaliśmy i przed czym tym samym nie umiemy się skutecznie bronić. Wprowadzenie na listę choroby X ma na celu pomoc pracownikom służb medycznych w wypracowaniu systemów, które pozwolą w razie zagrożenia na szybkie opracowywanie środków zaradczych. Nie wiadomo co będzie źródłem choroby X. Wiele jest nieznanych jeszcze patogenów, które zagrażają ludziom, przede wszystkim takie, które powstały w laboratoriach, a nie w warunkach naturalnych i w jakiś sposób wydostały się na zewnątrz. - Ze względu na zmiany, jakie zachodzą w ekosystemie i ludzkich siedliskach, zawsze istnieje ryzyko przeniesienia choroby ze zwierząt na ludzi - mówi John-Arne Rottingen, naukowy doradca WHO. Zagrożenie jest zatem naprawdę poważne i niepokojące.

ZOBACZ TAKŻE:
  1. Uwaga na Red Bulla! Ohydne, MARTWE stworzenia w puszcze napoju
  2. Koniec hitowego programu TVP? Prowadząca odchodzi!
  3. Mało kto o tym wiedział. To on stworzył Świat według Kiepskich
  4. Burza po zdjęciu córki polskiej piosenkarki. Co ona robi?!
  5. Wielka Brytania CAŁKIEM ZERWAŁA stosunki dyplomatyczne! Cały świat przerażony
Źródło: fakt.pl Następny artykuł