Szef WHO nie pozostawia złudzeń. Bardzo złe wieści ws. koronawirusa

Szef WHO nie pozostawia złudzeń. Bardzo złe wieści ws. koronawirusa Źródło: Pixabay

WHO po raz kolejny zabrało głos w sprawie pandemii koronawirusa. Szef Światowej Organizacji Zdrowia, Tedros Adhanom Ghebreyesus, nie pozostawił złudzeń. Jego opinia na temat światowej sytuacji nie jest pozytywna. Nadzieje ludzi na całym świecie runęły. Wszyscy usłyszeliśmy bardzo złe wieści w sprawie groźnego patogenu.

Mimo że z każdym dniem obserwujemy luzowanie obostrzeń związanych z odmrażaniem gospodarki, koronawirus nie zwalnia tempa. W mediach codziennie pojawiają się informacje na temat nowych ognisk SARS-CoV-2, kolosalnej liczbie zakażonych oraz o ofiarach chory koronowirusowej. Cisza, która nastała po głośnym kwietniu i maju, została właśnie przerwana przez przedstawicieli WHO. Szef organizacji nie ma dobrych wieści. Sytuacja jest bardzo poważna.

WHO: Informacje na temat koronawirusa nie pozostawiają złudzeń

Tedros Adhanom Ghebreyesus, który po raz kolejny zabrał głos w sprawie pandemii, nie miał pozytywnych informacji. Światowa sytuacja epidemiologiczna jest niezwykle niestabilna. Specjaliści uważają, że większość ludzi nadal wykazuje podatność na wirusa, dlatego na przestrzeni kolejnych miesięcy będzie dochodziło do licznych zakażeń. Z racji tego, że SARS-CoV-2 ma możliwość swobodnego rozwijania się, najgorsze może być jeszcze przed nami.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dyrektor WHO do spraw sytuacji nadzwyczajnych, Mike Ryan, zaznaczył, że naukowcy zjednoczyli się w zintensyfikowanych badaniach nad wynalezieniem lekarstwa i szczepionki na koronawirusa. Dodał jednak, że prace nie gwarantują sukcesu, a wynalezienie medykamentu może się nie udać. WHO ma nadzieję, że prace zakończą się pozytywnie w przeciągu najbliższego roku. Według stanowiska Światowej Organizacja Zdrowia szczepionka powinna stać się globalnym dobrem publicznym.

Dzisiaj grzeje: 1. Ważna zmiana w Biedronkach od 1 lipca. Klientów od środy czeka duża niespodzianka

2. Dzieci powinny wrócić do szkoły we wrześniu? Lekarze komentują

Nie da się ukryć, że szczepionka na koronawirusa jest w tym momencie najbardziej pożądanym medykamentem na rynku farmaceutycznym. Na jej pojawienie się czeka niemal cały świat. W badaniach przodują brytyjsko-szwedzki koncern farmaceutyczny AstraZeneca oraz amerykańska firma Moderna. Najwięcej nadziei na sukces dają badania pierwszej instytucji. Naukowcy, którzy pracują dla koncernu zakładają, że efekty ich pracy będą widoczne na skalę globalną w II kwartale przyszłego roku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wstrząsające, właśnie trwają poszukiwania klienta Biedronki. Wywołał ogromny skandal
  2. Tak wygląda dom Roberta Lewandowskiego. Fotografie gigantycznej posiadłości zwalają z nóg, niejeden mógłby się zgubić
  3. Woda porwała samochód, utknął pod mostem. Wstrząsające zdjęcia z polskiej miejscowości
  4. Wielkie zmiany w „The Voice of Poland”. Dwie wielkie gwiazdy walczą o fotel jurora, kogo byście wybrali?
  5. Porażające dane z Polski. Od początku wakacji życie straciło już 15 osób, każdego dnia nowe ofiary
  6. Małgorzata Trzaskowska wbiła szpilę Agacie Dudzie. Pierwsza dama na pewno nie będzie zadowolona


 

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News