WHO ujawniło jak długo zakażeni wracają do zdrowia. Niepokojące liczby

WHO ujawniło jak długo zakażeni wracają do zdrowia. Niepokojące liczby

WHO podało informacje od ekspertów na temat tego ile trwa leczenie z choroby COVID-19. Przeanalizowano dane dotyczące pacjentów, oraz dotychczasowe badania naukowców. Na ich podstawie udało się oszacować różnice w czasie leczenia pacjentów z lekkimi objawami, a przypadkami ciężkimi. Niestety, informacje ekspertów nie nastrajają pozytywnie.

Przez światową pandemię, rola WHO znacznie wzrosła. Na organizacji spoczywa odpowiedzialność za wskazówki i zalecenia przekazywane rządom światowym. Ostatnio pochylono się nad danymi dotyczącymi długości czasu potrzebnego do wyleczenia COVID-19. Niestety, statystyki są niepokojące.

WHO podało wyjątkowo niepokojące dane na temat czasu leczenia

- Wyleczenie choroby COVID-19 zajmuje nawet sześć tygodni. Osoby z bardzo ciężką postacią infekcji dochodzą do siebie dopiero po kilku miesiącach. Są leczeni na oddziale intensywnej terapii, gdzie ich funkcje oddechowe wspomagają urządzenia do wentylacji płuc - powiedział dr Michael Ryan z WHO w rozmowie z CNN.

Według szacunków ekspertów w przypadku osób, które mają powikłania, leczenie trwa minimalnie trzy tygodnie. Przy tym warto zaznaczyć, że poważne objawy występują głównie u pacjentów z grup zagrożonych, czyli u seniorów i cierpiących na choroby współistniejące. Według statystyk śmiertelność rośnie wraz z wiekiem.

Są również dobre informacje. WHO uspokaja

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na szczęście są również pozytywnie wiadomości. Jak podało WHO, ponad połowa pacjentów, u których wykryto COVID-19 została już wyleczona. Wyleczenie potwierdzane jest dopiero wtedy, gdy wynik testu na obecność CARS-CoV-2 da wynik negatywny. Warto jednak mieć na uwadze, że to nie wyklucza ponownego zarażenia. Czas leczenia jest jednak kwestią zależącą od wielu czynników. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pilne ostrzeżenie dla wszystkich Polaków. Jeśli dostałeś podobnego SMS-a, natychmiast go usuń
2. Pielęgniarka miała jechać do pracy. Za wycieraczką znalazła list od sąsiada, aż ugięły się pod nią kolana

Mediana czasu leczenia, liczonego od pierwszych objawów wynosi 2 tygodnie. Dotyczy jednak pacjentów, którzy mają łagodny przebieg. W ekstremalnych przypadkach leczenie może trwać kilka miesięcy, a w najłagodniejszych nawet i kilka dni. Wiele w tym wypadku zależy od wieku pacjenta i jego dotychczasowego stanu zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kiedy koniec epidemii w Polsce? Przewidywania znanego biologa z Krakowa
  2. Marta Linkiewicz łamie obostrzenia i chwali się tym na Instagramie. Jeden szczegół wywołał burzę
  3. Szumowski się wygadał. Jutro rząd ogłosi kolejne ważne zmiany
  4. Tragiczne informacje obiegły media, nie żyje słynna Polka. Rodzina pilnie apeluje o pomoc
  5. Rodzice i uczniowie nie będą zadowoleni. Dzisiaj ogłoszono jak będą wyglądać lekcje po epidemii
  6. Carrefourze, Tesco, Żabce i innych kolejne wielkie zmiany, na które czekali wszyscy

Źródło: ABC Zdrowie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News