WHO wydało ważne oświadczenie. "Nie ma dowodów, że przenosi się przez powietrze"

WHO wydało ważne oświadczenie. "Nie ma dowodów, że przenosi się przez powietrze" Źródło: youtube.com World Health Organization (WHO)

WHO wydało bardzo ważne oświadczenie. Chodzi o rozprzestrzenianie się koronawirusa, a konkretnie o sposób, w jaki się przenosi. Wiele osób może być zdumionych.

WHO wciąż przeprowadza kolejne badania nad koronawirusem. Naukowcy starają się poznać go od każdej strony, by jak najszybciej znaleźć skuteczny lek. Tymczasem epidemia rozprzestrzenia się coraz bardziej, dlatego szybkie działanie jest obecnie bardzo ważne. Właśnie pojawiły się nowe ustalenia, o których WHO oficjalnie poinformowało w oświadczeniu. Ustalono, w jakich okolicznościach wirus przenosi się w kolejne miejsca. Zaskakujące doniesienia. 

Ważne oświadczenie WHO 

Świat od kilku tygodni toczy walkę z epidemią koronawirusa. Chorych z każdych dniem przybywa, a jedynym skutecznym krokiem podjętym przez społeczność i ułatwiającym walkę z zagrożeniem jest ograniczenie kontaktów z innymi osobami. Naukowcy podkreślają bowiem, że wystarczy kilka minut spędzonych w otoczeniu chorego, by zarazić się wirusem. Wciąż jednak pojawiało się mnóstwo spekulacji w kwestii tego, czy COVID-19 może być przenoszony przez powietrze oraz czy i jak długo osadza się na przedmiotach. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Portal Gazeta, powołując się na ustalenia Światowej Organizacji Zdrowia donosi, że przeprowadzone w ostatnich dniach badania dały dość zaskakujące rezultaty. Naukowcy użyli inhalatora, za pomocą którego rozpylili próbki wirusa SARS-CoV-2 w powietrzu, co było równoważne z kichnięciem lub kaszlnięciem. Ustalono wówczas, że wirus utrzymuje się: na tekturze do 24 godzin, a na plastiku i stali nierdzewnej miał być obecny przez nawet 2-3 dni. Choć pojawił się wniosek, że wirus może być przenoszony przez powietrze, teoria nie została potwierdzona, dlatego eksperci uspokajają opinię publiczną, informując, że otrzymane wyniki nie są miarodajne. Wydano w tej sprawie oświadczenie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Gwiazdor disco polo jawnie namawia do łamania kwarantanny. Jego słowa oburzyły tysiące internautów

2. Ginekolog zdradza najczęstszy błąd swoich pacjentek. Rzadko która kobieta zwraca na niego uwagę

- Teoretycznie możliwe jest przeniesienie wirusa z zanieczyszczonych powierzchni lub w powietrzu. Bezwzględnie jednak nie ma dowodów, że wirus może być przenoszony w powietrzu - uspokajała Neeltje van Doremalen w rozmowie z AP, cytowany przez portal Gazeta.

WHO przypomina, że koronawirusem można zarazić się w czasie bliskiego kontaktu z osobą chorą, z kolei nośnikiem mogą być powierzchnie, na których osiadł COVID-19 po kichnięciu lub kaszlnięciu osoby zakażonej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy stanu przedzawałowego. Każdy powinien je znać
  2. Znany polski sportowiec aresztowany. Jeszcze niedawno był ulubieńcem kibiców
  3. Husky zakradł się do łóżka dziecka. Chwilę potem stała się niesamowita rzecz, nagranie pokochały miliony internautów
  4. 45 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Najgorsza sytuacja w kilku województwach
  5. Córka Zbigniewa Wodeckiego w końcu przerwała milczenie. Ujawniła długo skrywany sekret
  6. Zaczął wbijać igłę w skórkę od banana. Genialny trik, po sekundzie na nagraniu widać powalające efekty

Źródło: gazeta

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News