WHO, pilny komunikat
youtube.com CNBC Television
Weronika Wasiak - 25 Października 2020

Pilny komunikat WHO ws. koronawirusa. Są poważne powody do obaw

WHO wydało pilny komunikat dotyczący koronawirusa. Wiele wskazuje na to, że jest gorzej niż wszyscy myśleli, a to może być dopiero początkiem.

WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) podczas ostatniej konferencji prasowej. Szef Tedros Adhanom Ghebreyesus nie pozostawił żadnych wątpliwości, są poważne powody do obaw. Niektórzy nawet nie zdawali sobie z tego sprawy.

Nagła akcja na masową skalę, sabotaż w kościołach w całej Polsce. Właśnie się zaczęłoNagła akcja na masową skalę, sabotaż w kościołach w całej Polsce. Właśnie się zaczęłoCzytaj dalej

Pilny apel WHO. Nie jest dobrze

Jak przytacza Wirtualna Polska, szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus przyznał w ostatnim czasie, że sytuacja epidemiologiczna na całym świecie, zaczyna się pogarszać. W wielu krajach stale odnotowywane są rekordy zarażeń, co z kolei odbija się na służbie zdrowia.

Ghebreyesus wprost mówi o tym, że jeszcze przed zimą w niektórych państwach może dojść do przepełnienia szpitali. Kto i w jaki sposób udzieli wówczas zarażonym koronawirusem, którzy będą wymagać hospitalizacji? To pytanie budzi niepokój i wciąż pozostaje bez odpowiedzi.

- W zbyt wielu krajach obserwuje się gwałtowny wzrost liczby przypadków, co prowadzi do tego, że szpitale i oddziały intensywnej terapii działają blisko lub powyżej swoich możliwości, a jest dopiero październik - mówił szef WHO.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Sabotaż w kościołach w całej Polsce, w ruch poszły transparenty, plakaty i farby. Mamy zdjęcia z akcjiSabotaż w kościołach w całej Polsce, w ruch poszły transparenty, plakaty i farby. Mamy zdjęcia z akcjiCzytaj dalej

Tedros Adhanom Ghebreyesus zwrócił się również do wszystkich przywódców krajów, gdzie drastycznie przybywa zarażonych, o jak najszybsze podjęcie działań.

- Wzywamy przywódców do podjęcia natychmiastowych działań, aby zapobiec dalszym niepotrzebnym zgonom, załamaniu się podstawowego systemu opieki zdrowotnej i ponownemu zamknięciu szkół - dodał.

Szef Światowej Organizacji Zdrowia nie ukrywa, że znajdujemy się w krytycznym punkcie, a jeżeli natychmiast nie zostaną podjęte właściwe kroki, będzie tylko gorzej.

- Jesteśmy w krytycznym momencie pandemii Covid-19, szczególnie na półkuli północnej - mówił na piątkowej konferencji prasowej dyrektor generalny WHO.

Dzisiaj grzeje:

1. Bardzo przykre wieści o Bogumile Wander. Mąż podjął dramatyczną, ważną decyzję

2. Od jutra gigantyczna zmiana. Trzeba się przygotować, nowe obostrzenia dotkną tysiące Polaków

3. Wiceminister ujawnił, co stanie się w połowie listopada. Wszystko poszło na żywo

Przypomnijmy, że 25 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 11 742 nowych przypadkach zarażenia COVID-19 w Polsce oraz kolejnych 87 ofiarach śmiertelnych, a 4 z nich nie miały chorób współistniejących. łączna liczba zakażonych koronawirusem w naszym kraju wzrosła do 253 688, a zgonów - do 4 438.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragedia w Sieradzu. Agresywne psy sąsiada rzuciły się na matkę z dzieckiem. 4-latek trafił do szpitala
  2. Zbigniew Boniek zarażony koronawirusem. Wiemy, w jakim stanie jest prezes PZPN
  3. Już w poniedziałek Polacy odczują skutki, wszyscy mają dość. Działania przybierają na sile
  4. Ratownik medyczny nie mógł już dłużej. Zdradził, co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć
  5. Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 28 października dla wszystkich Polaków. Smutne informacje
  6. Zmarł prezes Samsunga. Mężczyzna niedawno był hospitalizowany
  7. Ciasto jak z bajki, chatka puchatka z miejsca skradnie wasze serca. Nie próbujcie się jej oprzeć
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News