Ważny apel WHO ws. koronawirusa. Izolacja nie wystarczy, kluczem jest jedna rzecz

Ważny apel WHO ws. koronawirusa. Izolacja nie wystarczy, kluczem jest jedna rzecz Źródło: Unsplash Jonathan Borba

WHO na bieżąco dostarcza nowych informacji dotyczących pandemii, którą wywołał koronawirus. Tym razem ważny apel został przekazany za pośrednictwem Twittera organizacji. Okazuje się, że samo unikanie kontaktu z innymi ludźmi nie jest wystarczające.

Nie da się ukryć, że WHO na teraz więcej obowiązków niż kiedykolwiek. Pandemia zbiera coraz większe żniwo. Zarażonych, u których został wykryty koronawirus, przybywa. Wielu z nas przestrzega zaleceń i stara się odizolować od innych ludzi. Jednak samo stronienie od towarzystwa może okazać się niewystarczające.

WHO wydało istotny apel

Cały świat oczekuje na nowe informacje, które przekaże WHO. Koronawirus postawił nas wszystkich w obliczu pandemii, z którą nie mieliśmy wcześniej do czynienia. Ogólne zalecenia dotyczą przede wszystkim wzmożonego dbania o higienę i unikania przebywania w dużych skupiskach ludzkich. Wskazane jest również przebywanie w domach. Okazuje się jednak, że sama izolacja nie jest wystarczająca.

WHO na swoim Twitterze wydało apel, który wszystko wyjaśnia. Warto się z nim zapoznać, ponieważ od tego może zależeć dalszy rozwój pandemii, którą wywołał koronawirus. Oprócz ograniczenia kontaktu z innymi ludźmi kluczowa jest jeszcze jedna rzecz, z której niektórzy nie zdają sobie sprawy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kolejny krok, który może spowolnić rozwój pandemii

Higiena i odosobnienie oczywiście ma niezwykle ważną rolę w przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się choroby. Jednak WHO poinformowało o jeszcze jednym, niezwykle istotnym kroku. Od niego wiele zależy w walce z tym, aby koronawirus przestał siać spustoszenie.

- Tym, na czym naprawdę musimy się skupić, jest znajdowanie tych, którzy chorują oraz tych, którzy mają wirusa i izolowanie ich od siebie - skomentował dr Mike Ryan.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: rząd zmienia prawo, ale tylko na 5 dni. Już od jutra nowe przepisy
2. Wielkanoc we wrześniu? Watykan wydał dekret ws. koronawirusa

Zgodnie z informacjami umieszczonymi przez WHO na platformie Twitter ten cel można osiągnąć dzięki wykonywaniu większej liczbie testów na obecność koronawirusa. Tylko w ten sposób można ustalić kto jest naprawdę chory, a kto nie. Organizacja podkreśla, że jest to niezbędne do pokonania epidemii. Nie da się ukryć, że aktualnie testy nie są wykonywane w przypadku wszystkich podejrzeń zachorowań. Warto wziąć sobie do serca apel ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
  2. Reprezentant Polski był w centrum trzęsienia ziemi. Poruszające wyznanie. "Myślałem, ze to koniec świata"
  3. Nie żyje bliski współpracownik Tadeusza Rydzyka. Wielu Polaków w żałobie, ogromna strata
  4. Ważny apel WHO ws. koronawirusa. Izolacja nie wystarczy, kluczem jest jedna rzecz
  5. Zdradził, do kiedy może potrwać epidemia w Polsce. Smutne

Źródło: Twitter

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News